Piłka NożnaPKO BP Ekstraklasa

Przegląd prasy przed 69. Derbami Łodzi

Wszyscy kibice Łódzkiego Klubu Sportowego myślami są już zapewne przy sobotnich derbach Łodzi. W oczekiwaniu na pierwszy gwizdek przy al. Piłsudskiego, zapraszamy na krótki przegląd informacji o ŁKS, jakie serwowały nam media w ostatnich dniach.

ŁKS TV

Kulisy meczu z Koroną

Interia sport

Przed derbami są najgorszym zespołem w tym roku. „To desperackie działanie”

Choć ŁKS przed derbami Łodzi ma tyle samo punktów, to nastroje w ekipie trenera Kazimierz Moskala muszą być lepsze. Pierwsze zwycięstwo odnieśli w wyjątkowych okolicznościach – zwycięska bramka w meczu z Koroną padła w dziewiątej minucie doliczonego czasu. To przed spotkaniem z Widzewem pozytywnie wpłynęło na sferę mentalną.

– Zupełnie tym się nie zajmujemy – zapewnia trener Niedźwiedź. – Być może ŁKS jest po euforii z powodu awansu, ale widzimy ich słabsze strony. Przed meczem z Koroną trener Moskal zmienił dwóch stoperów. To desperackie działanie – uważa szkoleniowiec.

Jeśli jednak wziąć pod uwagę wyniki jego drużyny w tym roku, to nie ma gorszego zespołu. Nie licząc spadkowiczów i beniaminków, Widzew zdobył w 2023 roku zaledwie 15 punktów. Wygrał tylko trzy razy w 20 spotkaniach.

Cały artykuł TUTAJ

Przegląd Sportowy

Na ten mecz czekała cała Łódź! Wielkie derby wracają do Ekstraklasy

Obie drużyny są w bardzo podobnym momencie, mają po trzy punkty i po jednym wygranym meczu. Różnią się jednak sytuacją, jeśli chodzi o stabilizację drużyny i trenerów. Mówi się, że Kazimierz Moskal dla ŁKS-u jak Marek Papszun dla Rakowa. Patrząc na ŁKS, to na pierwszy plan wysuwa się Aleksander Bobek, dla mnie jest to objawienie. Natomiast w Widzewie cała zła narracja zbudowana jest chyba tym, że zespół za dobrze radziła sobie zaraz po awansie, trzecie miejsce na jesień i później tylko trzy wygrane mecze w 2023 r. Zawsze to będzie uderzać w trenera. Janusz Niedźwiedź potrzebuje czasu — ocenił Radosław Majdan.

Cały artykuł TUTAJ 

Gazeta Wyborcza

Ekstraklasa. Na piłkarzy ŁKS i Widzewa czekają miliony

Spółka Ekstraklasa SA, która jest oficjalnym organizatorem rozgrywek piłkarskiej najwyższej klasy rozgrywkowej, poinformowała, że do klubów występujących w trwającym obecnie sezonie trafi aż 260 mln zł. To efekt podpisania nowych kontraktów ze sponsorami rozgrywek, m.in. z Canal +, który od wielu lat na żywo pokazuje wszystkie mecze naszej ekstraklasy.

Cały artykuł TUTAJ

Dziennik Łódzki

Derby Łodzi. Trenerzy Widzewa i ŁKS nie znają goryczy porażki w derbach.

Będą to trzecie derby Łodzi dla szkoleniowca Widzewa Janusza Niedźwiedzia. W sezonie 2021/22 pod wodzą tego szkoleniowca Widzew zremisował na swoim stadionie 2:2 i wygrał na obiekcie przy al. Unii 1:0. Jego vis-a-vis Kazimierz Moskal po raz pierwszy będzie uczestniczył w derbach Łodzi. Można rzec, że też nie przegrał w derbach Łodzi.

Cały artykuł TUTAJ

 

 fot. Radosław Jóźwiak/Cyfrasport

Radio Łódź

Derby Łodzi w ekstraklasie. Pierwsze od 11 lat. Widzew i ŁKS napiszą kolejny rozdział łódzkiej rywalizacji

Jedenaście lat, cztery miesiące i trzy dni – dokładnie tyle przyszło nam czekać na kolejne Derby Łodzi w ekstraklasie. W sobotę (12 sierpnia) o godz. 20.00 piłkarze Widzewa i ŁKS-u zaczną pisać nowy rozdział tej lokalnej rywalizacji.

Gdy Widzew i ŁKS rozgrywały ostatnie Derby Łodzi w ekstraklasie, znaczna część obecnych piłkarzy stawiała dopiero swoje pierwsze kroki w futbolu. Jeśli chodzi o ŁKS, to 16-letni ówcześnie Kamil Dankowski dopiero przygotowywał się do przenosin do Śląska Wrocław. Rok młodszy Michał Mokrzycki był juniorem Stali Mielec, a Engjell Hoti notował występy w młodzieżowych zespołach ze Stuttgartu

Cały artykuł TUTAJ

Express Ilustrowany

Adam Marciniak, kapitan ŁKS: Derby Łodzi, to najważniejszy mecz dla piłkarza i kibica

– Czuć już emocje przed pojedynkiem z Widzewem?

Oczywiście, ale im bliżej spotkania na stadionie przy a. Piłsudskiego, tym będą one większe. To jednak nie dziwi, bo to nie jest zwykła ligowa walka o punkty. Stoję na stanowisku, że niezależenie od tego, ile rozegra się derbowych pojedynków, to i tak każdy następny będzie budzić szczególne emocje. To jest taki mecz, w którym wszyscy piłkarze chcą zagrać, czy każdy chciałby być nawet na ławce rezerwowych.

Cały artykuł TUTAJ

TVP3 Łódź

Widzew Łódź- ŁKS Łódź [ZAPOWIEDŹ MECZU]

Obie ekipy bez wątpienia mają swoich szeregach zawodników, którzy mogą, zadecydować o końcowym rezultacie derbowego pojedynku. Kibice Widzewa liczą na dobrą grę duetu Ernest Terpiłowski i Bartłomiej Pawłowski. Z kolei po drugiej stronie Łodzi mocno trzymają kciuki za duet Hiszpanów Ramirez, Pirulo.

Cały artykuł TUTAJ


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119