Piłka NożnaWypowiedzi

Tomasz Salski o przejęciu klubu przez Platków: Liczę, że stanie się to w sierpniu

Trwa saga związana z przejęciem Łódzkiego Klubu Sportowego przez amerykańską rodzinę Platków. Wydaje się, że wszystko zmierza ku szczęśliwemu końcowi, o czym szerzej opowiedział Tomasz Salski w programie „Ekstraklasa po godzinach” na antenie Canal+ Sport. 

Zdaniem właściciela klubu z al. Unii wszystko powinno sfinalizować się w tym miesiącu i obie strony podpiszą wiążące umowy. Tomasz Salski ma zostać w klubie i pełnić role reprezentatywną, ale także uczestniczyć bezpośrednio w zarządzaniu klubem.

Wydaje mi się, że jesteśmy bardzo blisko finalizacji, bo wstrzymują nas sprawy prawne. Niedawno udało nam się podnieść kapitał i łódzki KRS po kilku miesiącach go zarejestrował. Wiąże się to z tym, że musimy zdeponować kolejne akcje, kolejnej serii w domu maklerskim. Jak większość spółek rozliczamy się nie od stycznia do grudnia, tylko od lipca do 30 czerwca. Chcemy zakończyć rok i przedstawić nowemu inwestorowi zamknięte księgi. Czyli bilans zysków i strat. Tak żebyśmy byli kompletni, ale to wymaga czasu, bo ciężko jest zrobić bilans po pierwszym miesiącu zakończenia roku obrachunkowego. To wymaga trochę czasu i pracy. Liczę, że sierpień będzie miesiącem, który zakończy to z powodzeniem i podpisaniem sądnych umów. To, że Platkowie chcą żebym został, jest z jednej strony miłe, z drugiej strony wiąże się cały czas z odpowiedzialnością. Tutaj na tej kanwie, praktycznie doszliśmy do porozumienia. Czyli kwestie reprezentacyjne klubu, ale i również kwestie związane z bezpośrednim wpływem na częściowe zarządzanie. Jestem przekonany, że osoba, która będzie miała pakiet większościowy, będzie chciała mieć decydujący głos i zapewne odpowiedzialność za swoje decyzje – powiedział Salski.

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119