Pracowity i perspektywiczny pomocnik. Sylwetka Jana Kuźmy

Nowym młodzieżowcem w Łódzkim Klubie Sportowym od tego lata będzie osiemnastoletni Jan Kuźma. W naszej stałej rubryce przedstawiamy sylwetkę nowego zawodnika „Rycerzy Wiosny”, którą przybliżył nam jeden z nowosądeckich dziennikarzy.

Nowosądeczanin

Jan Kuźma urodził się 1 czerwca 2003 roku w Nowym Sączu. Osiemnastolatek swoją piłkarską karierę rozpoczynał w miejscowym Dunajcu Nowy Sącz, z którego przeniósł się do Sandecji Nowy Sącz. W ekipie „Biało-Czarnych” Kuźma przeszedł drogę od drużyn młodzieżowych, aż do debiutu w zespole seniorskim. W pierwszej drużynie „Sączersów” pomocnik rozegrał łącznie 15 spotkań w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi oraz Fortuna Pucharu Polski, notując w tym czasie jedną bramkę oraz jedną asystę.

Pomocnik rzucany po boisku

Nominalnie Jan Kuźma jest środkowym pomocnikiem. W Nowym Sączu grywał najczęściej jako „6”, ale występował również jako „8”, a nawet i prawy pomocnik. Jak przyznaje nam Michał Śmierciak – dziennikarz dobrze poinformowany w sprawach Sandecji Nowy Sącz – rzucanie Kuźmy po pozycjach nie pozwoliło młodzieżowcowi w pełni pokazać swojego potencjału, który bez wątpienia jest jeszcze spory.

Pracowity i perspektywiczny

Michał Śmierciak miał okazję przyglądać się karierze Jana Kuźmy z bliska. Zdaniem dziennikarza młodzieżowiec jest niezwykle pracowitym piłkarzem, który ma w sobie sporo potencjału. Jedynie od Łódzkiego Klubu Sportowego zależeć będzie jak uda się zagospodarować możliwości młodzieżowca.

Mocne i słabe strony

Jak na defensywnego pomocnika przystało Jan Kuźma dysponuje dobrym odbiorem piłki. Młodzieżowiec może pochwalić się również dobrą grą w powietrzu, a także niezłym uderzeniem z dystansu.

Z mankamentów piłkarskiego rzemiosła osiemnastolatka Michał Śmierciak wymienia dwa główne punkty – Kuźma ma problemy z szybkością i jest mało zwrotny. Dziennikarz podkreśla również, że obie te sfery są jeszcze do poprawy, a młody pomocnik wykazuje takie predyspozycje.

fot. ŁKS Łódź