Piłka Nożna

Piłkarze ŁKS już po badaniach i pierwszym treningu

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego rozpoczęli w poniedziałek przygotowania do sezonu 2020/21 od badań wydolnościowych. W kolejnych dniach ełkaesiacy będą pracować na boisku i siłowni.

Dzisiejszy dzień przy Alei Unii upłynął pod kątem różnorodnych badań medycznych i wydolnościowych oraz także na mierzeniu parametrów ciała. Wyniki badań i testów pozwolą określić sztabowi szkoleniowemu na dopasowanie obciążeń na cały okres przygotowawczy.

W treningu udział brało 27 zawodników z pierwszej drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego i sześciu juniorów. Dziś w Łodzi pojawili się nowi zawodnicy Jakub Tosik i Piotr Gryszkiewicz. Z drużyną nie trenował jeszcze Kelechukwu Ebenezer Ibe-Torti, który w najbliższych dniach będzie przechodził testy medyczne przed podpisaniem kontraktu z ŁKS. W zajęciach nie brali udziału także Adrian Klimczak i kontuzjowany Marcel Wszołek.

Od jutra do piątku zawodników czekają po dwa treningi dziennie na własnych obiektach. W sobotę łodzian czeka jedna jednostka treningowa. Niedziela będzie dniem wolnym i czasem na przygotowanie się do obozu w Woli Chorzelowskiej, gdzie zespół wyjedzie w poniedziałek.