Fortuna 1. LigaNewsPiłka Nożna

Czterech zakażonych wróciło do treningów

Jak informuje oficjalna strona sekcji piłkarskiej Łódzkiego Klubu Sportowego – czterech graczy zakażonych koronawirusem wróciło już do treningów z zespołem. Kolejna dwójka ma dołączyć w najbliższym czasie.

Czterech spośród sześciu zakażonych koronawirsuem piłkarzy ŁKS-u jest już w pełni zdrowych. Potwierdziły to ponowne testy, które tym razem dały wynik negatywny. Dzięki temu trener Wojciech Stawowy na poniedziałkowym treningu miał do dyspozycji niemalże wszystkich swoich piłkarzy.

W drodze pomiędzy powtórnym testem, a powrotem do treningów z zespołem, ozdrowieńcy przeszli jeszcze szereg badań kardiologicznych, z echem serca na czele.

Po badaniach nie było już przeciwskazań do tego, żeby pierwsza dwójka wyzdrowiałych rozpoczęła indywidualne treningi w miniony piątek, a dwóch następnych piłkarzy w weekend. Cała czwórka już w poniedziałek trenowała z resztą drużyny.

W najbliższym czasie (środa i czwartek) powtórne testy czekają dwóch ostatnich zakażonych Ełkaesiaków. Jeżeli te dadzą wynik negatywny, ozdrowieńcy rozpoczną treningi indywidualne, a w niedalekiej przyszłości dołączą do reszty zespołu.