Fortuna 1. LigaNewsPiłka Nożna

Talent z Mazowsza na testach w ŁKS-ie

W poniedziałek testy medyczne w Łódzkim Klubie Sportowym ma rozpocząć niezwykle utalentowany pomocnik – Janusz Nojszewski. Osiemnastoletni pomocnik w minionym sezonie reprezentował barwy czwartoligowej Mazovii Mińsk Mazowiecki.

Janusz Nojszewski uznawany jest za jeden z największych talentów w województwie mazowieckim. Osiemnastoletni pomocnik piłkarską karierę rozpoczynał MOSiR Mińsk Mazowiecki, z którego trafił do Mazovii Mińsk Mazowiecki. Nojszewski szturmem wdarł się do drużyny, stając się od razu jednym z jej ważniejszych elementów. W kampanii 2020/21 pomocnik szesnastokrotnie wpisywał się również na listę strzelców.

Janusz Nojszewski na boisku najczęściej występuje na skrzydle, ale nie jest mu obca gra jako jako „8” lub „10”. Jest obunożnym pomocnikiem, który na boisku nie daje po sobie poznać młodego wieku, zachowując się jak piłkarski wyga. Umiejętności techniczne Nojszewskiego zdają się być idealnie skrojone pod ŁKS, bowiem gracz Mazovii lubi kombinacyjną grę w piłkę, a przy tym umie dobrze uderzyć z dystansu.

Informację o testach Nojszewskiego na swoim Twitterze podał jeden ze scoutów pracujących w województwie mazowieckim. Potwierdzają ją również inne osoby zajmujące się pracą ze zdolną młodzieżą w naszym kraju.

Wiele wskazuje więc na to, że Janusz Nojszewski zostanie kolejnym zawodnikiem pozyskanym tego lata przez ŁKS. Nie wiadomo jednak czy zawodnik rozpatrywany jest jako pełnoprawny gracz pierwszej drużyny „Rycerzy Wiosny”, czy element trzecioligowych rezerw.