Po trzecie zwycięstwo z rzędu! Zapowiedź meczu z Zagłębiem Sosnowiec

W piątkowy wieczór, Łódzki Klub Sportowy zmierzy się na Stadionie Króla, z Zagłębiem Sosnowiec. Podopieczni Kibu Vicuñy będą chcieli pójść za ciosem i wygrać po raz trzeci z rzędu. Początek spotkania o 20:30.

Łodzianie kończą w piątek, maraton spotkań na Stadionie Króla. Dla graczy z alei Unii, będzie to czwarty mecz z rzędu, na własnym stadionie. Ostatnie dwa spotkania zakończyły się wygranymi ŁKS-u i atmosfera w zespole znacznie się poprawiła.

W piątek biało-czerwono-biali staną do walki o ligowe punkty z Zagłębiem Sosnowiec, które fatalnie rozpoczęło ten sezon. Kilka dni temu doszło do zmiany na stanowisku trenera i Kazimierza Moskala zastąpił Artur Skowronek.

ŁKS pomimo wielu urazów jest faworytem tego spotkania, ale Zagłębie tanio skóry nie sprzeda i będzie to ciężki sprawdzian dla naszych piłkarzy. Warto przypomnieć, że w poprzednim sezonie sosnowiczanie wywieźli z Łodzi punkt, po bezbramkowym remisie.

Wypowiedzi przed meczem

Kibu Vicuña (trener ŁKS):Zagłębie Sosnowiec ma dobrych piłkarzy i na pewno nowy trener będzie chciał punktować. Mają dobrych piłkarzy, np. Pawłowskiego, Bryłę – to są szybcy piłkarze – mają Seedorfa, bardzo dobry lewonożny piłkarz. Jest Sobczak, bardzo dobry napastnik na warunki I Ligi, w środku pola są doświadczeni piłkarze, tacy jak Ambrosiewicz. Grają teraz na trójkę środkowych obrońców, to będzie trudna drużyna. Trzeba będzie zwrócić uwagę na szybką tranzycję z obrony do ataku, dlatego, że mają ten aspekt dobrze wytrenowany. Również dośrodkowania, trenowaliśmy obronę przed tymi zagraniami, ponieważ Sobczak jest w tym aspekcie dobry. Także stałe fragmenty gry, jest to drużyna, która ma wysokich zawodników w linii obrony.

Patryk Bryła (zawodnik Zagłębia):Moja przygoda z ŁKS-em już się skończyła i skupiam się teraz na Zagłębiu, na tym, by pomóc kolegom przywieźć z Łodzi do Sosnowca 3 punkty. Oczywiście, nadal mam kontakt z piłkarzami ŁKS-u, ale przed naszym meczem były tylko luźne rozmowy. Wszystko zweryfikuje boisko.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 10. kolejkach Fortuna 1. ligi

Sytuacja kadrowa

W piątkowy wieczór z powodu kontuzji, nie wystąpią Michał Trąbka, Nacho Monsalve, Mieszko Lorenc, Adam Marciniak, Kamil Dankowski, Piotr Janczukowicz i Stipe Jurić. Pod znakiem zapytania występy Javiego Moreno, Pirulo i Jana Sobocińskiego. Wiele wskazuje na to, że na ławce rezerwowych po raz pierwszy od 10 miesięcy usiądzie rekonwalescent Samu Corral. W tym tygodniu ŁKS zgłosił do kadry dwóch graczy z rezerw, Damiana Nowackiego i Jakuba Romanowicza i być może znajdzie się dla nich miejsce w kadrze meczowej.

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Zagłębiem Sosnowiec będzie transmitowane na antenie Polsatu Sport Extra. Transmisja rozpocznie się o 20:20. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra. Mecz jest dostępny także na platformie Polsat Box Go.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Dominik Sulikowski (Gdańsk)

Asystenci: Bartosz Heinig, Rafał Brieger

Sędzia techniczny: Albert Różycki

Sędziowie VAR: Daniel Stefański, Paulina Baranowska

Przewidywane składy

ŁKS: Marek Kozioł – Mateusz Bąkowicz, Maciej Dąbrowski, Oskar Koprowski, Bartosz Szeliga – Jakub Tosik – Maciej Wolski, Antonio Dominguez, Mikkel Rygaard, Kelechukwu Ibe-Torti – Ricardinho.

Zagłębie: Kamil Bielikow – Vedran Dalić, Dominik Jończy, Wojciech Kamiński, Kacper Smoleń – Maciej Ambrosiewicz, Wojciech Szumilas, Dawid Gojny, Quentin Seedorf, Patryk Bryła – Szymon Sobczak.

Przeczytaj więcej o meczu ŁKS – Zagłębie:

Sytuacja kadrowa przed meczem z Zagłębiem

Kibu Vicuña przed meczem z Zagłębiem

Obsada sędziowska meczu ŁKS – Zagłębie

Raport kartkowy przed meczem z Zagłębiem

Rywal pod lupą: Zagłębie Sosnowiec

Historia meczów z Zagłębiem Sosnowiec