Fortuna Puchar PolskiNewsPiłka Nożna

Znamy rywala ŁKS-u w 1/16 Pucharu Polski!

W piątkowe południe w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie par 1/16 Fortuna Pucharu Polski. Kibice Łódzkiego Klubu Sportowego oglądający transmisję z tego wydarzenia nie musieli długo czekać, żeby zobaczyć, że kolejnym pucharowym rywalem „Rycerzy Wiosny” jest Zagłębie Lubin.

Na czwartkowej konferencji przed spotkaniem z Zagłębiem Sosnowiec, trener ŁKS-u, Kibu Vicuña, podobnie jak przed poprzednim losowaniem podkreślał, że nie ma preferowanego rywala, a i tak ostatecznie wszystko zależy od losu.

Nie stało się inaczej, gdy jako jedną z pierwszych par rzeczony los umieścił w parze z Zagłębiem Lubin. Ekstraklasowicz mimo słabszego startu sezonu ligowego aktualnie traci 3 punkty do lidera w tabeli, przy jednym meczu zaległym. W poprzedniej rundzie Pucharu Polski lubinianie pokonali pewnie rezerwy Śląska Wrocław 3:0. Barwy Zagłębia reprezentuje były Ełkaesiak, Adam Ratajczyk.

Mecze 1/16 Fortuna Pucharu Polski rozegrane zostaną 26-28 października oraz 2-4 listopada. Z racji wylosowania rywala z PKO BP Ekstraklasy „Rycerze Wiosny” zagrają na stadionie im. Władysława Króla.

Komplet par 1/16 finału Pucharu Polski:
GKS Tychy – Wisła Kraków
Korona Kielce – Stomil Olsztyn