Fortuna 1. LigaNewsPiłka Nożna

Pirulo piłkarzem sierpnia Fortuna 1. Ligi!

Dobra postawa Pirulo w minionym miesiącu nie umknęła uwadze kibicom oraz ekspertom Fortuna 1. Ligi, którzy wybierali piłkarza sierpnia na zapleczu Ekstraklasy. Hiszpan został doceniony przez nich wspomnianym tytułem, który pierwszy raz od dłuższego czasu trafia w ręce zawodnika Łódzkiego Klubu Sportowego.

Na dobrą postawę łodzian i serię wygranych spotkań złożyła się m.in dobra forma Pirulo. Hiszpan w sierpniu zanotował dublet w starciu z Chrobrym Głogów oraz zdobył pierwszą bramkę w meczu z Ruchem Chorzów. Postawa lidera zespołu sprawia, że ŁKS mimo wpadek w wyjazdowych meczach z beniaminkami (Stal Rzeszów, Chojniczanka) znajduje się na 3. miejscu w tabeli, z jednym punktem straty do liderującej Wisły Kraków.

Dobra forma Hiszpana przełożyła się także na to, że został nominowany do nagrody piłkarza sierpnia na zapleczu Ekstraklasy. Jak podaje oficjalna strona Fortuna 1. Ligi: w głosowaniu udział wziął panel ekspertów, w skład którego wchodzą przedstawiciele wszystkich 18 klubów Fortuna 1 Ligi, partnera telewizyjnego rozgrywek Telewizji Polsat, sponsora tytularnego firmy Fortuna oraz Pierwszej Ligi Piłkarskiej. Istotny był również głos kibiców, bowiem zwycięzca głosowania internautów otrzymał 4 punkty, zaś wskazanie każdej z organizacji w panelu ekspertów warte było 1 punkt.

Pirulo zdobył 10 punktów (10 pkt od panelu ekspertów). Na drugim miejscu uplasował Mateusz Bochnak (8 głosów), a na trzecim Mateusz Młyński (4 głosy za zwycięstwo w głosowaniu kibiców). Kacper Krzepisz uzyskał dwa punkty, a Wiktor Biedrzycki jeden punkt. Hiszpan w ramach nagrody będzie mógł wskazać cel charytatywny, na który firma Fortuna przekaże 10 000 zł.

„Piri”, nasze gratulacje!

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport