NewsPiłka Nożna

Pierwszy sparing wygrany! ŁKS – Stal 2:0

Sobotnim przedpołudniem piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego rozegrali swój pierwszy sparing w letnim okresie przygotowawczym. Ełkaesiacy po dwóch bramkach zdobytych w dwóch połowach pewnie ograli ekstraklasową Stal Mielec 2:0!

W sobotę trener Kibu Vicuña postawił na przegląd wojsk, którymi dysponuje. Obie połowy rozegrały dwie inne jedenastki, dzięki czemu nowy szkoleniowiec „Rycerzy Wiosny” mógł dokładnie przyjrzeć się każdemu z podopiecznych.

Sam początek meczu należał jednak do mielczan, którzy ruszyli do mocnych ataków. To już po kwadransie gry mogło zakończyć się bramką otwierającą wynik meczu, jednak jeden z zawodników Stali posłał piłkę obok bramki.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i dziesięć minut po okazji Stali, to ełkaesiacy stanęli przed szansą na otworzenie wyniku meczu. Javi Moreno w swój sposób zgubił obrońców schodząc ze skrzydła w głąb boiska i pięknym strzałem z dystansu otworzył wynik meczu.

Jak pokazał czas – była to jedyna bramka pierwszej części sparingu, choć obie drużyny próbowały swoich szans.

Od początku drugiej części gry nieco więcej inicjatywy mieli łodzianie. Najpierw swoich okazji strzeleckich szukali KelechukwuMichał Trąbka, żeby w 66 minucie prowadzenie ełkaesiaków podwyższył Piotr Janczukowicz.

W kolejnych fazach meczu działo się sporo, ale nie przyniosło to bramek. „Rycerze Wiosny” wygrali więc pierwszy letni sparing 2:0. W środę przyjdzie czas na kolejny test, z kolejną Stalą – tym razem tą z Rzeszowa.

ŁKS Łódź – Stal Mielec 2:0 (1:0)
Bramki: Moreno 26′, Janczukowicz 66′

Skład ŁKS w I połowie: Kozioł – Szeliga, Monsalve, Marciniak, Koprowski – Tosik, Rygaard, Dominguez – Moreno, Gryszkiewicz, Jurić

Skład ŁKS w II połowie: Arndt – Bąkowicz, Dąbrowski, Sobociński, Klimczak – Rozwandowicz (68′ Kuźma), Guima, Trąbka – Pirulo, Kelechukwu, Janczukowicz