Sytuacja zdrowotna po meczu z Podbeskidziem

Kontuzje wciąż nie omijają Łódzkiego Klubu Sportowego. Sobotnie starcie z Podbeskidziem Bielsko-Biała jest kolejnym, w którym sztab szkoleniowy jest zmuszany do przeprowadzania zmian już w pierwszej połowie, ze względu na uraz.

W meczu z „Góralami” boisko ze względu na uraz musieli opuścić PiruloMaksymilian Rozwandowicz oraz Maciej Wolski. Na ten moment nie wiadomo czy będziemy mogli zobaczyć któregokolwiek z nich w najbliższych spotkaniach.

– Pirulo zagrał około 15/20 minut, próbował wrócić do gry, ale nie mógł kontynuować, ma kontuzję łydki i potrzebuje badań. Maks Rozwandowicz ma problem z kolanem, grał ostatnie 5 minut pierwszej połowy z kontuzją. Maciej Wolski miał problemy z achillesem i musieliśmy go zmienić – skomentował na gorąco trener Kibu Vicuña

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport

Przed Łódzkim Klubem Sportowym dalszy ciąg maratonu spotkań. W środku tygodnia zmierzy się z Cracovią w ramach Pucharu Polski, zaś w niedzielę zagra z Sandecją Nowy Sącz. Podczas konferencji prasowej trenerowi ciężko było określić, czy któregokolwiek z piłkarzy, którzy zmagają się z kontuzją, zobaczymy w składzie na te spotkania.

– W tym momencie nie wiem którzy piłkarze będą do mojej dyspozycji w następnym meczu. Jest wielu piłkarzy, o których nie wiemy czy będą gotowi na poniedziałkowy trening. Każda sytuacja zdrowotna jest zmienna, mam nadzieję, że dwóch, trzech piłkarzy będzie gotowych, ale teraz nie wiem – zdradził szkoleniowiec biało-czerwono-białych

W tygodniu poprzedzającym sobotni mecz z Podbeskidziem z urazami po starciu w Legnicy mierzyli się Javi Moreno, Stipe Jurić, Bartosz Szeliga, Jakub Tosik oraz Mieszko Lorenc. Jak się okazuje, ich urazy nie wydają się być bardzo poważne i powinniśmy zobaczyć ich w akcji w ciągu następnych tygodni.

– Nie, kontuzje piłkarzy z tego tygodnia przed meczem nie są poważne. Nie mogę powiedzieć dokładnie jak długo, ale chodzi o dwa, trzy tygodnie, a nawet tydzień czy półtora tygodnia – wyjaśnił trener Ełkaesiaków

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport

Skład Łódzkiego Klubu Sportowego z meczu na mecz jest coraz bardziej okrojony przez kontuzje. Aktualnie z urazami mierzą się: Nacho Monsalve, Mieszko Lorenc, Kamil Dankowski, Bartosz Szeliga, Mateusz Bąkowicz, Maciej Wolski, Javi Moreno, Pirulo, Jakub Tosik, Maksymilian Rozwandowicz, Samu Corral oraz Stipe Jurić.

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport