Betclic 1. LigaPiłka Nożna

Olek Bobek najmłodszym zawodnikiem ŁKS na zgrupowaniu w Side

Aleksander Bobek jest najmłodszym zawodnikiem Łódzkiego Klubu Sportowego przebywającym obecnie na obozie w tureckim Side. Dla młodego bramkarza do bardzo duże wyróżnienie i ogromna szansa, aby zbierać niezbędne doświadczenie w pracy ze starszymi piłkarzami. 

Na co dzień 15-latek jest uczniem Szkoły Gortata z rocznika 2004 i od stycznia tego roku piłkarzem rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego. Wcześniej przebijał się przez szczeble młodzieżowe ze swoim rocznikiem. W marcu ubiegłego roku jego talent został zauważony przez selekcjonera reprezentacji Polski do lat 15 Bartłomieja Zalewskiego, który powołał go na konsultację szkoleniową. Bobek w Wałbrzychu miał szansę potrenować i pokazać się na tle najlepszych zawodników w kraju do lat 15.

Spora grupa kibiców zespołu z Alei Unii nie zdążyła jeszcze poznać młodego golkipera łodzian, w związku z tym zapytaliśmy o niego trenera bramkarzy w akademii ŁKS-u Michała Zaparta.

– Jeżeli chodzi o Olka to na pewno patrząc na jego wiek możemy wywnioskować ze jest to dla niego duże wyróżnienie i spory bodziec do pracy. Poziom świadomości Olka stoi na wysokim poziomie dlatego o dobre odebranie tego stanu rzeczy nie mamy obaw. Olek jest w akademii od wielu lat dlatego cieszy to i pokazuje, że droga z akademii do pierwszego zespołu jest bardzo płynna, podobnie jak w przypadku Kuby Pieli – stwierdził Zapart.

15-latek dysponuje bardzo dobrymi warunkami fizycznymi mierzy 190 centymetrów, co w tak młodym wieku ułatwia mu szlifowanie bramkarskiej sztuki.

– Jego bardzo dobre warunki fizyczne połączone z wysokim poziomem sprawności pomagają Olkowi w skutecznych działaniach w bramce. Nie chciałbym wyróżniać jego żadnych cech, ponieważ mam nadzieje ze już niedługo będzie mógł chociaż w małym wymiarze czasowym pokazać się wszystkim sympatykom – dodał Michał Zapart, który oprócz pracy w akademii Łódzkiego Klubu Sportowego, wspólnie z Sebastianem Bielichowskim i Krystianem Ilnickim prowadzi akademię bramkarską „Nazero”.

Wyjazd z pierwszym zespołem na obóz do Turcji to wielka nobilitacja dla tak młodego piłkarza i z pewnością zaprocentuje bramkarzowi w przyszłości. Z drugiej strony to zachęta do jeszcze ciężej codziennej pracy zarówno dla niego jak i innych młodych zawodników z akademii ŁKS. Przykład Olka Bobka pokazuje, że dzięki zaangażowaniu i sumiennemu podejściu do pracy można spełnić marzenia i szybko zostać zauważonym przez sztab szkoleniowy pierwszego zespołu.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119