Piłka NożnaPKO BP EkstraklasaWypowiedzi

Michał Mokrzycki: Pokazaliśmy charakter i grę do końca

We wczorajszej konferencji wziął udział również Michał Mokrzycki. O mobilizacji, kibicach i wygranym meczu opowiedział dziennikarzom po udanym starciu z Portowcami.

Kibice na bramkę musieli sporo poczekać. Jednak radość, która wystąpiła na trybunach po golu w 97. minucie jest nie do opisania.

– Pokazaliśmy charakter, pokazaliśmy grę do końca. Myślę, że to jest bardzo ważne dla zespołu żeby wierzyć w to, że mecz się może rozstrzygnąć w samej końcówce i trzeba walczyć do ostatnich minut. Ja osobiście mogę powiedzieć, że to chyba mój ulubiony wynik 1:0 w 97. minucie meczu. 

Ostatnio zespoły Łódzkiego Klubu Sportowego słyną z tego, że wyprowadzają się na prowadzenie w ostatnich sekundach meczu. 

– Jak stoję i myślę „dziewięćdziesiąta” to mówię „oho, zaraz strzelimy” 

Gwiazdą Pogoni Szczecin jest zdecydowanie reprezentant Polski – Kamil Grosicki. We wczorajszym meczu jednak mało widoczny, poza jednym uderzeniem w słupek. 

– Myślę, że tutaj trzeba powiedzieć, że bardzo dobrze realizowaliśmy założenia taktyczne jakie trener nam wyznaczył przed meczem i to było najważniejsze. Bo jeżeli wszyscy jako zespół pracujemy w jeden sposób, to automatycznie o ten dobry rezultat jest na pewno dużo łatwiej. 

Fot. PAP/Marian Zubrzycki

Drużyna Kazimierza Moskala wczoraj pierwszy raz od powrotu do PKO BP Ekstraklasy nie straciła gola. 

– Myślę, że nawet w 1. Lidze mieliśmy z tym problem, a w ekstraklasie jest to bardzo ważne żeby to czyste konto zachować. Jeżeli nie stracimy gola, to tak jak się wydarzyło w doliczonym czasie gry, możemy strzelić i mecz się kończy zwycięstwem. Dopisujemy trzy punkty i te punkty są bardzo ważne. Chcemy je zbierać jak najczęściej i jak najwięcej. 

Stadion Króla jest twierdzą od ponad trzynastu miesięcy. Kibice są bardzo ważnym, dwunastym zawodnikiem.

– Nie wiem czy się da to jakoś racjonalnie wyjaśnić. Ja osobiście zawsze jak przyjeżdżam tutaj na mecz, jakoś nie potrafię sobie wyobrazić innego rezultatu niż zwycięstwo. Tutaj chcemy grać dla naszych kibiców, mamy wspaniały doping. Chce się wygrywać w takiej atmosferze i myślę, że tutaj też kibice do ostatnich minut nas wspierają i my ten doping czujemy. Na pewno są to fajne chwile dla nas, czy też dla nowych zawodników. Widzą jak fajną mamy publikę i myślę, że to jest taka trochę magia. 

Od kilku spotkań zespół z al. Unii wychodzi w innym ustawieniu. Jak widać nowy system zaczyna się sprawdzać. 

– W Ruchu grałem w tym samym systemie z pięcioma obrońcami. Ja się odnajduję bardzo dobrze. Myślę, że tutaj trenujemy też to na treningu, trener nam nakreśla jak każdy zawodnik ma się poruszać. Ciężko też nie zrozumieć jak to ma wyglądać. 

Wczorajsze widowisko przebiegało w bardzo trudnych warunkach. Żar lał się z nieba, co zdecydowanie osłabiało organizm. Zawodnicy mieli dodatkowe przerwy na nawodnienie, dodatkowo Pogoń miała krótki czas na regenerację po ostatnim meczu.

– Wiadomo, że w takich warunkach tych sił jest coraz mniej i ten mecz jest bardzo ciężki dla organizmu. Myślę, że zawodnicy Pogoni, co by nie mówić, tak samo odczuli tę grę w europejskich pucharach. Grali w czwartek, teraz przyjechali do Łodzi pewnie wczoraj. Jest bardzo mało czasu na regenerację. Ciężko też powiedzieć, że się na pewno zregenerowali w stu procentach myślę, że nie. Postawiliśmy Pogoni też dosyć ciężkie warunki i fajnie, że udało nam się wygrać. 


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119