Fortuna 1. LigaOcenyPiłka Nożna

Oceny po meczu z GKS-em Tychy

„Rycerze Wiosny” zwyciężyli w meczu przyjaźni z GKS-em Tychy 2:0, wracając tym samym do pierwszej szóstki w tabeli Fortuna 1. Ligi. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi ocenami pomeczowymi.

Marek Kozioł: Pewny mecz golkipera biało-czerwono-białych. Choć nie miał wiele okazji do interwencji, to zawsze dobrze reagował pomiędzy słupkami ełkaesiaków. Cieszyć może także jego spokój przy rozegraniu piłki od bramki.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,23

Mateusz Bąkowicz: Coraz bardziej rozkręca nam się młodzieżowiec, kolejny bardzo dobry występ w barwach „Rycerzy Wiosny„. Pewny w defensywie, a przy tym regularnie pracujący także w ofensywie. Po jego rajdzie przez pół boiska padła bramka na 2:0.

Ocena: 8

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,33

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Jan Sobociński: Jeden z bohaterów tego spotkania. Grał dosyć pewnie w defensywie, a narzekać można było jedynie na niecelne crossowe przerzuty, którymi próbował uruchomić szybkie ataki ŁKS-u. Wszelkie drobne niedociągnięcia zrekompensował jednak wybiciem piłki z linii bramkowej po strzale Nowaka, co uratowało ełkaesiaków przed stanem 1:1, który mógł całkowicie zmienić obraz tego spotkania.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,86

Oskar Koprowski: Kolejny pewny mecz „Osy”. W defensywie bez zarzutu, dodaje na murawie sporo charakteru drużynie i woli walki, roztaczając wręcz dookoła siebie taką aurę na innych graczy.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,73

Bartosz Szeliga: Dosyć udany występ na lewej obronie. Udało mu się wyeliminować błędy, które można było mu zarzucić w poprzednich spotkaniach. Grał pewnie w obronie i regularnie podłączał się do ataków „Rycerzy Wiosny„.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,0

Jakub Tosik: Dostał szansę od pierwszej minuty, jednak początkowa faza spotkania zdecydowanie mu nie szła. W pierwszym kwadransie spotkania dość niepewnie wyprowadzał piłkę, co nieomal nie skończyło się bramką dla tyszan. Na plus można ocenić fakt, że mimo trudności podniósł się z tego i później rozgrywał już dość przyzwoite zawody.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,23

Antonio Dominguez: Widać było, że ostatni mecz z GKS-em Katowice go podbudował i można było zobaczyć na murawie taką wersję Domingueza, na którą wszyscy czekali od momentu jego powrotu po kontuzji. Świetna asysta przy bramce Radaszkiewicza na 1:0, oprócz tego często widoczny w ofensywie – próbował strzałów z dystansu, ale kiedy trzeba było to cofał się również do defensywy.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,0

Pirulo: W meczu ze Skrą Częstochowa odpocznie od grania ze względu na żółtą kartkę, co może pozwoli mu „zresetować” się, gdyż w ostatnich tygodniach nie wnosi tyle do zespołu, ile wiemy, że potrafi. Dość anonimowy występ w wykonaniu lidera klasyfikacji kanadyjskiej ŁKS-u.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,94

Javi Moreno: Widoczny w meczu z „Tyskimi„, choć wciąż brakuje mu konkretów pod postacią bramek i asyst. Mimo tego, wydaje się, że w ostatnich tygodniach dzięki regularnej grze zaczyna się rozkręcać i wkrótce może się przełamać.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,31

Ricardinho: Bardzo dobra pierwsza połowa – sporo akcji ŁKS-u przechodziło przez niego – czy to lewym skrzydłem czy to środkiem, gdzie często schodził. Miał szansę na bramkę, jednak nie udało mu się z niej skorzystać. W drugiej połowie zaczął opadać z sił i być mniej widoczny, jednak widać, że wraca do dobrej formy.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,29

Maciej Radaszkiewicz: Otworzył ten mecz wykańczając głową podanie Domingueza, przy okazji powiększając swój dorobek strzelecki do trzech bramek. Warto jednak podkreślić całą pracę jaką wykonuje poza polem karnym – często cofał się do rozegrania bądź do pressingu w fazie defensywnej, a także schodził na boczne sektory, otwierając miejsce swoim kolegom z drużyny na środku boiska. Jednym słowem – kolejny dobry występ Radaszkiewicza.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,75

Maksymilian Rozwandowicz: Wszedł z ławki i zagrał całkiem dobre spotkanie. Nie popełniał błędów w defensywie czy rozegraniu, dzięki czemu gra ŁKS-u pozostała płynna. Próbował oddać jeden strzał z dystansu, choć był on daleki od powodzenia.

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,43

Maciej Wolski: Kolejny raz pokazuje, że wchodząc z ławki na podmęczonego rywala potrafi dołożyć coś od siebie. Aktywny po wejściu, dużo pracował również w defensywie, przyczyniając się do zachowania czystego konta. Choć przy bramce, co sam przyznał, miał trochę szczęścia dzięki rykoszetowi od Wołkowicza, to jego gol zamknął to spotkanie, zabezpieczając 3 punkty dla ŁKS-u.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,44

Damian Nowacki: Wartościowy zmiennik – wchodząc po raz kolejny pokazał, że ma sporo sił do biegania, co pomagało ŁKS-owi nie tylko w defensywie, ale i ofensywie. Kilkukrotnie wychodził do przodu, pokazując się do gry w ataku i prowadząc kontry „Rycerzy Wiosny

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 3,75

Stipe Jurić: Otrzymał od trenera jedynie kilka minut, w trakcie których nie zdążył wiele zaprezentować.

Ocena: Brak oceny

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 3,60