Oceny po meczu z GKS-em Katowice

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego wygrali w minioną sobotę 1:0 z GKS-em Katowice. Jedyną bramkę tego wieczoru strzelił Antonio Dominguez, po pewnie wykonanym rzucie karnym. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi ocenami pomeczowymi.

Marek Kozioł: Powrót doświadczonego golkipera między słupki w solidnym stylu. Pewny na linii, miał kilka interwencji oraz wyjść przed bramkę, które uchroniły ełkaesiaków przed stratą gola.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,17

Mateusz Bąkowicz: Dobry mecz młodzieżowca. Dużo pracował w defensywie, jedna z jego interwencji uchroniła ŁKS przed prawdopodobną utratą bramki (powrót w pole karne i wybicie piłki spod nóg zawodnika z Katowic). Był także aktywny w ofensywie, to przez faul na nim został odwizdany rzut karny, który dał „Rycerzom Wiosny” trzy punkty.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,0

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Jan Sobociński: Próbował wykorzystywać swoje atuty w grze piłką i otwierać akcje ŁKS-u długimi zagraniami poprzez linie, to jednak nie wychodziło mu zbyt często w meczu z GKS-em. Katowiczanie mieli swoje sytuacje przez niepewną grę w środku obrony jego oraz Koprowskiego.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,5

Oskar Koprowski: Miał szansę na zdobycie premierowej bramki po jednym z rzutów rożnych, jednak wciąż nie może skalibrować odpowiednio strzału głową. Miewał niepewne momenty, które sprawiały, że ełkaesiacy byli narażeni na stratę gola.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,6

Bartosz Szeliga: Wciąż nie może uwolnić swojego potencjału ofensywnego – ataki ŁKS-u rzadko były napędzane lewą stroną, bądź były niepomyślne. Szeliga miał problemy z posłaniem dokładnego podania w pole karne, bądź zagraniem akcji kombinacyjnej ze schodzącymi pomocnikami.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 3,86

Maksymilian Rozwandowicz: Kapitan ŁKS-u wciąż szuka swojej optymalnej formy (choć wydawało się, że wraca na dobre tory po derbach Łodzi). Miał problemy w rozegraniu piłki i dokładnym zagrywaniu jej do kolegów z zespołu, co spowalniało przejście z obrony do ataku łodzian. Zaliczył także kilka strat, które mogły zainicjować groźne akcje rywali.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,38

Antonio Dominguez: Choć nie był to wybitny mecz w wykonaniu Hiszpana, to w momencie próby stanął na wysokości zadania. Do rzutu karnego podchodził ze świadomością ostatniej zmarnowanej „jedenastki” (z Arką Gdynia), ale mimo to pewnie wykonał ten stały fragment gry w meczu z GKS-em.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,78

Pirulo: Po świetnym występie w derbach Hiszpan delikatnie spuszcza z tonu. W tym meczu zaliczył kilka strat w trakcie kreowania akcji ofensywnych, które je skutecznie hamowały. Miał także problemy z podejmowaniem dobrych decyzji – kiedy wejść w drybling, a kiedy zagrać akcję kombinacyjną z kolegami z zespołu. Nie stworzył dużego zagrożenia bramce GieKSy.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,93

Javi Moreno: Wraz z Ricardinho i Pirulo regularnie wymieniali się pozycjami i choć można było go zauważyć w wielu sektorach boiska, gdzie robił „wiatr” to mało z tego wynikało. Miewał problemy z czymś co wydaje się elementarzem piłkarzy wyszkolonych technicznie, jak z dokładnym przyjęciem piłki, która niekiedy mu odskakiwała, przez co akcje ofensywne ŁKS-u traciły dynamikę.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,17

Ricardinho: Po jego powrocie z wymuszonej zawieszeniem przerwy, widać było, że Brazylijczyk jest zaangażowany na boisku i chce pokazać się z lepszej strony w tym spotkaniu. Próbował strzałów z dystansu, często można było go zobaczyć w akcjach ofensywnych, jednak ostatecznie nie udało się tego przełożyć na bramkę. W okolicach 70/80 minuty zaczął przygasać na murawie.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,0

Maciej Radaszkiewicz: Pracował dużo w ofensywie, szczególnie w końcówce prezentował przyzwoite umiejętności gry tyłem do bramki i dobrego rozprowadzania piłki. Brakowało mu jednak, jako napastnikowi, konkretów – m.in dobrych prób oddania strzału.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 4,43

Jakub Tosik: Jego wejście znacznie uspokoiło grę ŁKS-u w środku pola. Sprawnie rozprowadzał piłki do wyżej ustawionych kolegów, a także kilkukrotnie powstrzymywał groźne kontry rywali w zarodku.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 5,25

Damian Nowacki: Podobnie, jak Tosika, jego zadania na boisku dotyczyły zaryglowania środka pola i uspokojenia gry w tej strefie. Spełnił swoją rolę i pomógł drużynie utrzymać korzystny wynik do końca spotkania.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 3,33

 

Samu Corral: Dostał od trenera niecały kwadrans (wraz z doliczonym czasem gry). Wspomógł zespół swoimi dobrymi umiejętnościami w zakresie gry tyłem do bramki i umiejętnego zastawiania się z piłką, umożliwiając ŁKS-owi spokojniejsze rozgrywanie akcji pod bramką rywali.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 3,0

Kelechukwu Ibe-Torti: Dostał niecałych kilka minut od trenera, w ciągu których nie zdążył wiele pokazać. Dosłownie chwilę po wejściu na murawę zainicjował szybki kontratak ełkaesiaków, który choć nieudany, rozruszał dodatkowo ofensywę łodzian.

Ocena: Brak oceny

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2021/22: 3,83

 

Fot. Łukasz Żuchowski