Ełkaesiacy znów na zwycięskim szlaku! ŁKS Coolpack Łódź – MUKS Piaseczno 85:57

Przegrana z Polonią Warszawa nie zbiła z pantałyku podopiecznych Piotra Zycha. Ełkaesiacy w spotkaniu z MUKS Piaseczno nie pozostawili żadnych złudzeń rywalom, wygrywając wszystkie kwarty i szybko podnosząc się po porażce z „Czarnymi Koszulami”

Początek spotkania był wyrównany – obydwa zespoły potrzebowały kilku minut na wybadanie rywala. W połowie pierwszej kwarty na prowadzenie zaczęli jednak wychodzić koszykarze ŁKS-u. Nabrali wtedy rozpędu, dzięki czemu tę partię zakończyli z jedenastopunktową przewagą. W kolejnych kwartach biało-czerwono-biali konsekwentnie ją powiększali, nie dając dojść do głosu zawodnikom z Piaseczna.

O pewności siebie łodzian w tym spotkaniu najlepiej świadczą minuty jakie rozegrali w tym meczu zawodnicy rezerwowi. 19-letni Karol Kołodziejczyk zaliczył na parkiecie ponad 18 minut, 20-letni Michał Mycko zebrał ich 19, a 19-letni Kacper Maj miał ich na koncie aż 22. Pozostali młodzi zawodnicy na ławce rezerwowych także dostali szansę na pokazanie się – 18-letni Damian Kuźniar zagrał przez 10 minut, a  jego równieśnik, Mateusz Lisewski, przez 4.

W składzie na spotkanie zabrakło jednego z kluczowych zawodników ofensywy łodzian, Bartosza Wróbla, który zmagał się z drobnym urazem. Mimo tego, inni ełkaesiacy nie zawiedli, jeśli chodzi o dostarczanie liczb. Najlepszym wynikiem może pochwalić się Kacper Dominiak, który zaliczył 22 punkty. Kolejni w tej klasyfikacji są Norbert Kulon z szenastoma na koncieKarol Kołodziejczyk z jedenastoma oraz Jacek Gwardecki z dziesięcioma. Najlepszym asystentem został po raz kolejny Norbert Kulon, który zaliczył 7 ostatnich podań.

Fot. ŁKS Coolpack Łódź