Fortuna 1. LigaOcenyPiłka Nożna

Oceny piłkarzy po meczu ze Stomilem Olsztyn

W debiucie trenera Ireneusza Mamrota, jego podopieczni nie bez problemów pokonali w Olsztynie miejscowy Stomil. Po golach Ricardinho i Pirulo spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0. Tradycyjnie zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomeczowymi ocenami w skali od 1 do 10.

Arkadiusz Malarz: Przez znaczą część meczu bezrobotny. Kiedy już musiał interweniować, to w znacznej większości robił to dobrze. Kapitan ŁKS-u dwukrotnie popełnił dość znaczące błędy, które mogły zakończyć się bramkami dla Stomilu jednak za każdym razem wybiciem piłki z lini bramkowej ratował go Maciej Dąbrowski.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,05

Kamil Dankowski: Aktywny na prawej stronie. Szukał gry z Pirulo i Rygaardem, co pozwalało mu centrować w pole karne. Niestety, nie wszystkie wrzutki były celne. Na minus trzeba również zapisać podanie Kamila, które już w pierwszych sekundach meczu otworzyło Stomilowi drogę do bramki Arkadiusza Malarza. Przy akcji na 2:0 zachował się jednak bardzo czujnie i uruchomił Gryszkiewicza.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,53

Maciej Dąbrowski: Wielu kibiców było zdziwionych, kiedy w wyjściowej jedenastce pojawiło się nazwisko Dąbrowskiego. Tymczasem stoper chyba w najlepszy sposób potwierdził, że może być jeszcze ostoją defensywy. Pewny w swoich interwencjach, choć kilkukrotnie nonszalancko kiwał się z przeciwnikami. Dwa razy wybijał piłkę z nimi bramkowej ratując ŁKS przed utratą gola.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,6

Jan Sobociński: W sobotę Janek zanotował dość przecięty występ. Zdarzały mu się błędy, które stwarzały Stomilowi dobre sytuacje, ale i również potrafił zaprezentować się z dobrej strony.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,55

Adrian Klimczak: Standardowo dla siebie – aktywny w ofensywie i pewny w destrukcji. Dobrze współpracował najpierw z Janczukowiczem, a pod koniec meczu z Gryszkiewiczem „siejąc wiatr” na skrzydle. Przy odrobinę lepszym wykończeniu Łukasza Sekulskiego jego wrzutki mogły przynieść mu asystę.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,58

Maksymilian Rozwandowicz: Anonimowy występ defensywnego pomocnika. Wywiązał się z założeń, a przez defensywnie grający Stomil przez większość meczu był niewidoczny. Pomagał w rozprowadzaniu akcji ofensywnych, jednak nie było to jego główne zadanie. Kiedy już stanął przed dogodną szansą na otworzenie wyniku meczu nie był w stanie dobić piłki znajdującej się jedynie przed bramkarzem Stomilu.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,38

Antonio Dominguez: Widać było, że nie jest przyzwyczajony do gry jako defensywny pomocnik. W ofensywie dawał z siebie dużo i gdyby nie fatalna skuteczność Łukasza Sekulskiego mógł skończyć mecz z asystą. Przy akcjach ofensywnych ŁKS-u starał się również dyrygować grą podpowiadając kolegom gdzie ci mogą podać piłkę, ale i sam rozprowadzał futbolówkę po boisku.

Ocena: 6

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,79

Piotr Janczukowicz: Dość aktywny występ młodego skrzydłowego. Często wybiegał za plecy obrońców, co w 24 minucie przyniosło skutek w postaci czerwonej kartki dla Janusza Bucholca. Razem z Adrianem Klimczakiem nękał rywali na lewej flance czym przysporzył im nie małych problemów.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,5

Mikkel Rygaard: Po występie Duńczyka można mieć dość mieszane odczucia. Z jednej strony kreował grę szukając kolegów, ale widać było, że jest nieco zagubiony na boisku. Sporo jego podań kończyło się stratami. Z całą pewnością gdyby dopisało mu nieco więcej szczęścia przy strzale z 25 minuty mecz w jego wykonaniu mógłby potoczyć się zupełnie inaczej.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,25

Pirulo: Zagrał to do czego nas już w tym sezonie przyzwyczaił. Kreował grę będąc jednym z liderów ofensywy. Szukał gry po obu stronach boiska, przy czym naprawdę dobrze współpracował z bocznymi obrońcami i skrzydłowymi. Bramka na 2:0 była jedynie potwierdzeniem dobrego występu w wykonaniu Hiszpana.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 5,83

Łukasz Sekulski: Następny rozczarowujący występ napastnika ŁKS-u. Co prawda szukał podań w obrębie pola karnego, jednak gdy już je dostawał nie był w stanie nic z nich zrobić. Dwa razy przegrał sytuacje sam na sam strzelając prosto w bramkarza.

Ocena: 3

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 4,82

Ricardinho: Po raz kolejny bohater ŁKS-u. Wszedł na boisko w 60 minucie i już po chwili miał na swoim koncie bramkę i asystę. Przy trafieniu wykazał się czujnością i wykorzystał błąd rywali, a podając do Pirulo posłał mu wręcz idealną piłkę. Jedynym minusem związanym z Brazylijczykiem jest jego kontuzja, przez którą opuścił plac gry.

Ocena: 8

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 6,33

⭐️ Zawodnik meczu według ŁKSFANS

Piotr Gryszkiewicz: Dał dobrą zmianę. Dostał niecałe pół godziny podczas których był aktywny w bocznych strefach boiska i cały czas szukał gry. W akcji, która dała podwyższenie wyniku przytomnie zagrał do Ricardinho, czym otworzył Brazylijczykowi drogę do asysty.

Ocena: 5

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 

Jakub Tosik: Nie miał zbyt dużo czasu na zaprezentowanie się. Jeden raz dobrym przerzutem rozpoczął akcje ełkaesiaków jednak nie wyniknęło z niej większe zagrożenie.

Ocena: 4

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 

Ireneusz Mamrot: Debiut trenera można ocenić jako obiecujący. W defensywie poukładał klocki w taki sposób, że drużyna po raz pierwszy od blisko czterech miesięcy zagrała na „zero z tyłu”. W ofensywie nie było tak kolorowo, chociaż wystarczyło to by pokonać Stomil Olsztyn. Na końcowy rezultat z pewnością wpływ miała czerwona kartka dla Janusza Bucholca, ale zwykło się mówić, że szczęście sprzyja lepszym – w tym wypadku nowemu trenerowi. Kluczową zmianą w taktyce pod wodzą nowego trenera będzie przejście na dwóch klasycznych defensywnych pomocników i jednego kreatora, czyli popularną „dziesiątkę”.

Ocena: 7

Średnia ocen ŁKSFANS w sezonie 2020/21: 7,0


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119