Piłka NożnaRezerwy

Premierowe zwycięstwo w dramatycznych okolicznościach. ŁKS II Łódź – Sokół Aleksandrów Łódzki 2:1

Piłkarze rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego w sobotnie południe rozpoczęli wiosenne zmagania w III Lidze. Na start zmierzyli się z Sokołem Aleksandrów Łódzki, który także walczy o utrzymanie w tych rozgrywkach. Biało-czerwono-biali ostatecznie wyrwali gościom trzy punkty, po świetnym strzale Jędrzeja Zająca w doliczonym czasie gry.

W początkowej fazie meczu przeważali przyjezdni, którzy mieli więcej okazji do strzelenia bramki niż gospodarze, choć kończyły się one strzałami w słupek bądź poprzeczkę. W końcu w 27. minucie ze swojej okazji skorzystali zawodnicy Sokoła. Mateusz Lis postanowił oddać strzał z dystansu po ziemi, który pokoziołkował mijając Michała Kołbę. Okazało się to motorem napędowym dla ełkaesiaków, którzy postanowili błyskawicznie odpowiedzieć – po kontraktaku wyprowadzonym przez biało-czerwono-białych z bliskiej odległości uderzał Radaszkiewicz, zaś po dobitce akcję w 29. minucie wykończył Artur Sójka. W kolejnych minutach inicjatywę przejęli młodzi „Rycerze Wiosny„, którzy mieli kilka sytuacji żeby wyjść na prowadzenie, jednak ostatecznie nie udało im się wyprowadzić skutecznej akcji aż do przerwy.

W drugiej połowie lepiej wyglądali ełkaesiacy, których gra mogła się podobać. Pod polem karnym Sokoła grali szybko, wymieniali podania na jeden kontakt, a od strzelenia bramki kilkukrotnie powstrzymali ich w ostatniej chwili obrońcy, wybijający futbolówkę z „szesnastki”. Po upływie około pół godziny gry tempo spotkania zwolniło, choć wciąż to biało-czerwono-biali byli stroną przeważającą. Pozytywnym akcentem tego spotkania na pewno będzie wejście na murawę w 75. minucie Kamila Dankowskiego, który po 9 miesiącach kontuzji powrócił w ten sposób do grania. ŁKS w końcówce miał jeszcze kilka sytuacji, jednak nie udawało się ich wykorzystać. W doliczonym czasie gry drugą żółtą kartkę otrzymał Damian Nowacki, który musiał opuścić boisko. Na chwilę przed końcem spotkania, gdy wydawało się, że dojdzie do podziału punktów, Jędrzej Zając oddał podkręcony strzał z granicy pola karnego, który perfekcyjnie ominął golkipera gości.

ŁKS II Łódź – Sokół Aleksandrów Łódzki 2:1 (1:1)
Bramki: Sójka 29′, Zając 90+5′ – Lis 27′

ŁKS II Łódź: Michał Kołba – Jędrzej Zając, Aleksander Ślęzak, Damian Nowacki, Michał Karlikowski – Jakub Romanowicz (85′ Jakub Piotrowski), Artur Sójka, Wiktor Kościuk, Błażej Radwanek, Piotr Gryszkiewicz (75′ Dankowski) – Maciej Radaszkiewicz (68′ Łukasz Dynel)

Sokół Aleksandrów Łódzki: Jakub Kowalski – Damian Pawlak (75′ Tazbir), Krzysztof Wojciechowski, Michał Góral, Jakub Król, Jakub Bartosiński, Bartłomiej Maćczak, Igor Kania, Sebastian Kobiera, Artur Golański (89′ Dubenkov), Mateusz Lis

Fot. Lens Strong


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119