Przełamać złą serię meczów z kielczanami. Zapowiedź meczu z Koroną

Zawodnicy Łódzkiego Klubu Sportowego w miniony weekend powrócili do gry w rozgrywkach Fortuna I ligi i wygrali 4:0 z Chrobrym Głogów. W najbliższą środę łodzianie odrobią zaległości i powalczą o kolejne punkty. Ich rywalem będzie inny spadkowicz z PKO BP Ekstraklasy – Korona Kielce. Pierwszy gwizdek sędziego o 18:00.

W środę przy alei Unii zmierzą się dwa zespoły, które latem opuściły Ekstraklasę. W nowej rzeczywistości lepiej odnaleźli się zawodnicy ŁKS-u, którzy są wiceliderem Fortuna I ligi i nie przegrali jeszcze meczu. Korona zaś nie może ustabilizować formy i plasuje się w środku tabeli.

„Koroniarze” w tym sezonie grają w kratkę, ale lepiej punktują na wyjazdach. Dziewięć z dwunastu punktów kielczanie zdobyli w delegacjach. Podopieczni Macieja Bartoszka w obecnych rozgrywkach jeszcze nie przegrali na wyjeździe. W ostatniej kolejce Korona pokonała w Sosnowcu miejscowe Zagłębie 3:1.

W środę przy alei Unii zapowiada się bardzo ciekawe widowisko, którego niestety z trybun nie będą mogli zobaczyć kibice. Mecz spadkowiczów z Ekstraklasy odbędzie się bez udziału publiczności. To pokłosie wzrostu zakażeń na koronawirusa w Polsce. Ełkaesiacy po pokonaniu Chrobrego będą chcieli sięgnąć po kolejny komplet punktów i przełamać złą serię spotkań z Koroną, która sięga dwóch ostatnich przegranych spotkań.

Wypowiedzi przedmeczowe

Wojciech Stawowy (trener ŁKS-u):Trudno powiedzieć, czy to będzie najtrudniejszy rywal, z tego względu, że ten mecz jest dopiero przed nami. Nieco więcej będziemy mogli powiedzieć po jego zakończeniu. Natomiast my do tej pory graliśmy z zespołami, które też w tej lidze są bardzo groźne, są wyżej notowane niż drużyna Korony. To jest też spadkowicz i drużyna, która będzie chciała wrócić do ekstraklasy. Drużyna jest skonsolidowana, wygrali ostatnie spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec i na pewno to ich motywuje. Do Łodzi na pewno przyjadą walczyć.

Maciej Bartoszek (trener Korony):Każdy mecz w tej lidze jest trudny i takiego też spodziewamy się w Łodzi. Musimy być przygotowani na wszystko. Gramy z przeciwnikiem, który od początku sezonu prezentuje ciekawy futbol. Od ponad roku ten projekt jest skutecznie w Łodzi realizowany, jednak my pojedziemy tam żeby wygrać. Gra ŁKS-u jest bardziej stabilna od naszej i są w zupełnie innym momencie.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela Fortuna I ligi po 8. kolejkach

Sytuacja kadrowa

W żadnej z drużyn nikt nie musi pauzować za kartki. W ŁKS-ie po odcierpieniu zawieszenia do gry dostępny jest już Maciej Dąbrowski.

Wojciech Stawowy nie będzie mógł skorzystać w tym spotkaniu z Piotra Gryszkiewicza, który złapał kontuzję podczas meczu z Chrobrym Głogów i będzie musiał pauzować około dwa tygodnie. Dostępny powinien być za to Maksymilian Rozwandowicz.

W drużynie Korony Kielce żaden z piłkarzy nie ma problemów zdrowotnych i „Koroniarze” przyjadą do Łodzi w pełnym składzie.

Transmisja

Spotkanie ŁKS-u ze Koroną Kielce będzie transmitowane na antenie Polsatu Sport News. Transmisja rozpocznie się o 17:50. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek.

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Łukasz Szczech (Kobyłka)

Asystenci: Bolesław Rosa, Krzysztof Nejman

Sędzia techniczny: Mateusz Jenda

Przewidywane składy

ŁKS: Arkadiusz Malarz – Maciej Wolski, Carlos Moros Gracia, Jan Sobociński, Adrian Klimczak – Jakub Tosik, Przemysław Sajdak, Antonio Dominguez – Michał Trąbka, Pirulo – Samu Corral.

Korona: Marek Kozioł – Przemysław Szarek, Themistoklis Tzimopoulos, Remigiusz Szywacz, Kornel Kordas – Jacek Podgórski, Marcel Gąsior, Iwo Kaczmarski, Wiktor Długosz, Jacek Kiełb – Emile Thiakane.

Przeczytaj także o meczu ŁKS – Korona

Historia meczów z Koroną Kielce

O rywalu…Korona Kielce

Wojciech Stawowy przed meczem z Koroną Kielce

Co z Rozwandowiczem i Gryszkiewiczem?

Mecz z Koroną w telewizji Polsat!

Łukasz Szczech sędzią meczu z Koroną

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0