Fortuna 1. LigaPiłka NożnaWypowiedzi

Wojciech Stawowy przed meczem z Koroną Kielce

Już w środę ŁKS odrobi ligowe zaległości i zmierzy się z Koroną Kielce. Trener Stawowy podczas przedmeczowej konferencji prasowej zdradził m.in. jak oba zespoły zmieniły się względem poprzedniego sezonu.

O Przemysławie Sajdaku:
– Ja znam wartość Przemka. Wiem co Przemek potrafi, jakim jest piłkarzem. To jest dobry zawodnik, perspektywiczny. Natomiast w każdym zespole toczy się rywalizacja o miejsce w tej podstawowej 11. Akurat to tej pory to tak wyglądało, że Przemek był zawodnikiem wchodzącym, ale zawsze jak wchodził na boisko to dawał dużo drużynie. Po meczu z Chrobrym jest jednak bardzo blisko tej wyjściowej 11.

O rywalizacji napastników:
– Zarówno Samu jak i Łukasz są w naprawdę dobrej formie. Śmiało mogę stawiać zarówno na jednego, jak i na drugiego. Myślę, że przy tak dużej liczbie meczy, którą mamy do rozegrania do końca rundy trzeba będzie umiejętnie szachować zdrowiem nie tylko Łukasza i Samu, ale i pozostałych zawodników. Myślę, że system rotacyjny jeżeli chodzi o wyjściową 11 nie będzie dotyczył tylko tych zawodników, choć ich również obejmie.

O Koronie Kielce:
 Trudno powiedzieć, czy to będzie najtrudniejszy rywal, z tego względu, że ten mecz jest dopiero przed nami. Nieco więcej będziemy mogli powiedzieć po jego zakończeniu. Natomiast my do tej pory graliśmy z zespołami, które też w tej lidze są bardzo groźne, są wyżej notowane niż drużyna Korony. To jest też spadkowicz i drużyna, która będzie chciała wrócić do ekstraklasy. Drużyna jest skonsolidowana, wygrali ostatnie spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec i na pewno to ich motywuje. Do Łodzi na pewno przyjadą walczyć.

O zmianach w Koronie względem poprzedniego sezonu:
– Drużyna się zmieniła. Nastąpiły tam zmiany personalne, na pewno jest to inny zespół aniżeli ten, z którym graliśmy ostatni raz w ekstraklasie. Ale zmienił się też ŁKS, więc jak gdyby trudno te rzeczy porównywać. To co było, a to co jest.

O przedsezonowym sparingu z Koroną:
– To jest zbyt odległy termin, żeby pomóc nam w ustalaniu taktyki na mecz. Okres przygotowawczy był już sporo czasu temu, zgrupowanie też. Poza tym na zgrupowaniach te gry kontrolne rządzą się swoimi prawami.