Mocny początek wiosny! ŁKS II – Jutrzenka 5:0

Od mocnego uderzenia rundę wiosenną IV ligi rozpoczęły rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego. Lider rozgrywek bez większych problemów wypunktował Jutrzenkę Drzewce i jedynie potwierdził swoją dobrą formę w bieżących rozgrywkach.

Ełkaesiacy na początku spotkania w swoim stylu operowali piłką, jednak w decydującej fazie akcji nie potrafili postawić kropki nad „i”. Impas przełamał dobrze grający w pierwszej połowie Kelechukwu. Skrzydłowy wbiegł w pole karne, oszukał dwóch obrońców i został powalony przez jednego z nich. Do rzutu karnego podszedł Aleksander Ślęzak, który pewnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Jutrzenki.

Do końca pierwszej połowy łodzianie kontrolowali przebieg spotkania. Piłkarze Jutrzenki wyglądali na bezradnych przy dobrze dysponowanym liderze IV ligi i nie stworzyli zbyt wiele zagrożenia. Aleksander Bobek w trzech pierwszych kwadransach interweniował zaledwie raz – po rzucie rożnym.

To co najlepsze przyszło jednak po przerwie. Obraz gry nie uległ znacząco zmianie i to łodzianie byli stroną zdecydowanie przeważającą. Potwierdzeniem tego była druga bramka – na strzał z dystansu zdecydował się zmiennik – Dariusz Gmosiński i  to on podwyższył prowadzenie. Chwilę później było już 3:0. Piłkę do bramki Jutrzenki celną główką skierował debiutujący w oficjalnym meczu w barwach ŁKS-u Maciej Radaszkiewicz.

Kwadrans przed końcem spotkania swoją bramkę zdobył również Oskar Koprowski, który podobnie jak Radaszkiewicz trafił do bramki po strzale głową. Ukronowowaniem spotkania było jednak trafienie, które dwie minuty później zaliczył Artur Sójka. Młody piłkarz popisał się znakomitym strzałem z woleja, który ustalił wynik meczu.

ŁKS II Łódź – Jutrzenka Drzewce 5:0 (1:0)
Bramki: Ślęzak 22′ (k), Gmosiński 61′, Radaszkiewicz 66′, Koprowski 75′, Sójka 77′

ŁKS II Łódź: Bobek – Bąkowicz (74′ Lambrecht), Ślęzak, Lorenc, Radziński (64′ Lipień) – Romanowicz (46′ Gmosiński),  Piela (70′ Czypicki),  Koprowski,  Górecki (46′ Sójka), Kelechukwu (70′ Karlikowski) – Radaszkiewicz

fot. Lens Strong