Fortuna 1. LigaPiłka NożnaWypowiedzi

Arkadiusz Malarz: Skupiamy się na każdym kolejnym meczu

Arkadiusz Malarz po meczu z Odrą Opole cieszył się z pewnej wygranej ŁKS-u na inaugurację sezonu. Co ciekawe kapitan biało-czerwono-białych stwierdził, że zawodnikom dostanie się od trenera Stawowego za rozluźnienie na początku drugiej połowy.

– Cieszą trzy punkty, cieszy rozpoczęcie sezonu w taki sposób, cztery bramki. Myślę, że i tak dostaniemy burę do trenera, bo od 50 minuty troszeczkę się rozluźniliśmy. Nie wyglądało wtedy to tak dobrze jak w pierwszej połowie, gdy mieliśmy pod kontrolą przebieg spotkania. Za takie sytuacje i rozluźnienie nam się dostanie bura od trenera – mówił 40-latek na antenie Polsatu Sport.

Nie zapominajmy, że to pierwsze spotkanie i dopiero zaczynamy. Wszyscy chcemy szybko wrócić do Ekstraklasy, bo Łódź i ŁKS zasługuje na Ekstraklasę tak jak trener wspominał i my się pod tym podpisujemy. Musimy wykonać swoje zadanie. Patrzeć z meczu na mecz. Dzisiaj wygraliśmy i wracamy do domu. Od poniedziałku przygotowania do kolejnego spotkania i tak mecz po meczu mamy podchodzić i wygrywać. Chcemy wrócić do Ekstraklasy nieważne jaka ta Ekstraklasa jest. Większość narzeka, ale to jednak najwyższy poziom i każdemu do niej tęskno. Robimy wszystko, aby po roku wrócić. 

Doświadczony golkiper uważa, że zawodnicy nie mogą się już doczekać meczu derbowego, ale najpierw skupiają się na najbliższym spotkaniu ligowym ze Stomilem Olsztyn. 

– Czekamy na derby. Mieliśmy grać już za tydzień, ale spotkanie jest przełożone ze względu na powołania reprezentacyjne naszych młodzieżowców. Jest troszeczkę więcej czasu. My będziemy teraz przygotowywać się do kolejnego spotkania ze Stomilem Olsztyn u siebie.