O rywalu… Puszcza Niepołomice

Piłkarze Puszczy Niepołomice w ostatnim czasie nie mają zbyt wielu okazji do radości. Niemoc strzelecka spowodowała, że niepołomiczanie ostatnio nie kompletują wielu punktów, jednak wciąż są zespołem, który jest nieobliczalny i niejednego może zaskoczyć.

Po sezonie 2012/13 Puszcza Niepołomice wywalczyła historyczny, pierwszy od założenia klubu, awans na drugi poziom rozgrywkowy. Ich przygoda z zapleczem ekstraklasy nie potrwała jednak długo, bo po zaledwie jednym sezonie spadli z ligi. Po trzech kolejnych latach spędzonych w 2 lidze, zaplecze ekstraklasy znów powróciło do Niepołomic i już od 4 sezonów Puszcza występuje właśnie na drugim poziomie rozgrywkowym.

Osiągnięcie historycznego, 9 miejsca w Fortuna 1 Lidze i otarcie się o baraże w ubiegłym sezonie spowodowało, że w Puszczy względem poprzedniej kampanii nie doszło do wielu zmian personalnych. Latem z Niepołomic wyjechało jedynie 9 piłkarzy, którzy swoje pierwszoligowe doświadczenie mogą udowadniać teraz głównie na trzech najwyższych poziomach rozgrywkowych w naszym kraju:  Jakub Bąk, Bartłomiej Eizenchart, Łukasz Furtak,  Karol Niemczycki, Konrad Nowak, Marcin Orłowski, Maksymilian Sitek, Piotr Stawarczyk, Łukasz Szczepaniak.

Lukę po zawodnikach, którzy opuścili klub uzupełniło 8 nowych graczy, ściągniętych przeważnie z pierwszej ligi, ale i niższych klas rozgrywkowych: Jakub BartoszLucjan KlisiewiczKarol Knap, Gabriel KobylakMichał RakoczyMateusz SkrzypczakŁukasz SpławskiMichał Zając.

Zaledwie kosmetyczne zmiany kadrowe w zespole spowodowały, że podopieczni Tomasza Tułacza w bieżący sezon weszli z bardzo dużym impetem. Dobra gra ofensywna przynosiła Puszczy sporą ilość bramek, co w połączeniu z dobrymi poczynaniami defensywnymi pozwalało inkasować kolejne punkty. Tak, niepołomiczanie jesień zakończyli na wysokim, dziewiątym, miejscu w tabeli i cały czas zachowywali szansę na grę w barażach.

W zimowym oknie transferowym Puszczę opuściło jednak sześciu graczy dość istotnych dla kształtu drużyny: Mateusz Bartków, Lucjan Klisiewicz, Mateusz Skrzypczak, Michał Zając, Bartosz Żurek, Wiktor Żytek. W ich miejsce do Niepołomic trafili zawodnicy, którzy reprezentowali barwy klubów z niższych lig: Jakub BelskiKacper CichońSebastian GórskiIvan HladíkTomasz MuchaMarcel PięczekKacper StokłosaDaniel WolakMateusz WyjadłowskiEdgaras Žarskis, a także niedoszły ełkaesiak – Szymon Kobusiński.

Puszcza granie w 2021 roku rozpoczęła z bardzo mocnym impetem. Niepołomiczanie po pokonaniu Lechii Gdańsk zameldowali się w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski i wydawało się, że będą bardzo solidną drużyną, która niejednokrotnie zaskoczy. W lidze żółto-zieloni nie prezentowali się już jednak tak dobrze. Od rozpoczęcia rundy wiosennej Puszcza wygrała zaledwie trzy mecze, tyle samo zremisowała i aż sześciokrotnie schodziła z boiska pokonana. To spowodowało, że podopieczni trenera Tułacza spadli w tabeli na trzynastą lokatę.

Na domiar złego w ostatnich tygodniach nad Puszczą ciąży mało chluba seria – niepołomiczanie nie zdobyli bramki od sześciu spotkań. Czy serię uda się zakończyć już w tej kolejce? O tym przekonamy się w niedzielę po godzinie 19.

fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport