Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Pojedynek: Dani Ramírez vs Darko Jevtić

Mecz Łódzkiego Klubu Sportowego z Lechem Poznań zapowiada się wyśmienicie. Na przeciw siebie staną zespoły, które potrafią grać efektownie w piłkę i kibice na ich meczach rzadko kiedy się nudzą. Sobotnie spotkanie to również pojedynek fantastycznych rozgrywających obu zespołów – Daniego Ramireza po stronie ŁKS-u i Darko Jevticia po stronie Lecha. 

Zarówno Ramirez jak i Jevtić są kluczowymi postaciami i mózgami swoich drużyn. Obaj są odpowiedzialni za kreowanie akcji w ofensywie i w tym sezonie wychodzi im to całkiem dobrze.

Dani „wziął” Ekstraklasę szturmem. Po pierwszych dwóch kolejkach jest na ustach wszystkich dziennikarzy i osób interesujących się naszą ligą. Nie brakuje opinii, że Hiszpan jest jednym z największych objawień początku sezonu. Dobra gra 27-latka współgra z postawą jego kolegów z zespołu i można śmiało powiedzieć, że zarówno z Lechią jak i Cracovią ŁKS dowodzony przez Ramireza spisuje się bez zarzutu.

Wychowanek Realu Madryt nadal czeka na pierwsze trafienie w najwyższej klasie rozgrywkowej, ale już zapisał na swoje konto asystę. Podanie Daniego do Łukasza Sekulskiego w meczu z Cracovią było fenomenalne i to tylko próbka umiejętności, które drzemią w „Profesorze” z Alei Unii.

Z kolei Darko Jevtić po słabym poprzednim sezonie został w Lechu i otrzymał opaskę kapitańską. Od pierwszego spotkania Szwajcar jest w bardzo dobrej formie, co przekłada się także na liczby. W starciach z Piastem i Wisłą Płock zaliczył dwie asysty przepięknej urody i dołożył do tego gola z rzutu karnego.

Po obiecującym początku rozgrywający „Kolejorza” jest bardzo chwalony przez media i fanów z Poznania. W poprzednich sezonach Jevtić również miewał przebłyski dobrej formy, ale nie potrafił jej ustabilizować na dłuższy okres czasu.

Ramirez statystycznie także wygląda bardzo dobrze. Oddał najwięcej strzałów w całej lidze (13), dla porównania Jevtić próbował swoich sił ośmiokrotnie.

Na korzyść zawodnika ŁKS-u przemawia także ilość i celność podań oraz liczba kluczowych zagrań do kolegów z zespołu. Natomiast o rok młodszy piłkarz „Kolejorza” jest konkretniejszy jeśli chodzi o główne liczby czyli bramki i asysty.

Pojedynek Hiszpana ze Szwajcarem zapowiada się w sobotę pasjonująco i jesteśmy bardzo ciekawi kto wyjdzie z niego zwycięsko. Liczymy, że będzie to Dani Ramirez.

Porównanie statystyczne Daniego Ramireza i Darko Jevticia po 2 kolejkach PKO BP Ekstraklasy:

Dani Ramirez vs Darko Jevtić 

Minuty: 180 – 174

Gole: 0 – 1

Asysty: 1 – 2

Strzały: 13 – 6

% celnych strzałów: 29% – 50%

Faule: 1 – 0

Faulowany: 3 – 2

Podania: 131 – 97

% celnych podań: 89% – 77%

Kluczowe podania: 10 – 8

Dokładne kluczowe podania: 9 – 3

Pojedynki: 21 – 27

% wygranych pojedynków: 55% – 44%