Przyjezdni: Lech Poznań

Kibice „Kolejorza” od lat uznawani są za czołówkę polskiej sceny kibicowskiej. Legendarny Kocioł zawsze wspierał poznańską drużynę. Lech Poznań jest fenomenem, ponieważ zawładnął pod swoje skrzydła praktycznie całą Wielkopolskę.

Fani Lecha Poznań zawsze mierzą wysoko, co sprawia, że każdy sezon musi zakończyć się jakimś trofeum. Niestety ostatnie 4 lata były bardzo chude pod tym względem. Z ostatniego „Majstra”, Pyrusy mogły cieszyć się w 2015 roku. Po tym czasie trzy razy musieli przełknąć gorycz porażki w finale Pucharu Polski na Stadionie Narodowym i oglądać blamaż piłkarzy, którzy na wiosnę 2018 zmierzali po mistrzostwo, by stracić na nie szansę w 4 kolejki.

Pyrlandia nie wytrzymała wtedy poniżenia ze strony swoich piłkarzy i władz klubu, prezentując transparent: „Mamy kurwa dosyć” i przerywając ostatni mecz sezonu.

W ostatnim sezonie „Wiara wystawiona była na najcięższą z prób”, powoli podnosząc się po nieudanej kampanii 2017/2018. Obecne rozgrywki od początku wlały nadzieje w serca poznaniaków, którzy powoli wracają do swojej świetności i okresu sprzed ostatniego „Majstra”

Fani z Kotła mają zgodę z ŁKS-em od 1.10.2017, kiedy to Rodowici Łodzianie swój mecz rozgrywali w Poznaniu z Wartą i mogli liczyć na wsparcie Kolejorza. Dzień później Ełkaesiacy odwiedzili Kocioł i pomogli w zwycięstwie nad warszawską Legią. Poza łodzianami, mają zgodę z Cracovią, Arką Gdynia i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Wielką Pyrlandie tworzą fan-cluby, które lokalnie wspierają swoje ekipy. Poza Poznaniem najwięcej kibiców jest w Pile, Koninie, Lesznie, Ostrowie Wielkopolskim, Gostynie, Gnieźnie, Jarocinie i Wrześni.

„Kolejorz” w poprzednim sezonie:

Jesień’18:

Płock – 772

Wrocław – 1015

Lubin – 1800 + 11 ŁKS

Warszawa – 977

Gdynia – 850

Zabrze – 578

Szczecin – 731

Białystok– 400

Kraków (Cracovia) – 420

Sosnowiec – 440