Fortuna 1. LigaNewsPiłka Nożna

Nowy trener w ŁKS-ie po zakończeniu sezonu

Jak donosi portal WP SportoweFakty niezależnie od rezultatu finału barażów ŁKS będzie miał od sezonu nowego trenera. Marcin Pogorzała nie posiada licencji UEFA Pro, więc nie jest uprawniony do prowadzenia zespołu w Ekstraklasie i I Lidze.

Marcin Pogorzała, który przejął posadę pierwszego trenera w ŁKS-ie po rozstaniu z Ireneuszem Mamrotem posiada licencję UEFA A, która aktualnie pozwala prowadzić zespoły maksymalnie znajdujące się w III Lidze. Aby prowadzić drużynę w Ekstraklasie musiałby posiadać licencję UEFA Pro. Zgodnie z artykułem 27. uchwały nr IV/63 z dnia 20 kwietnia 2017 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie licencji trenerskich obecny szkoleniowiec Rycerzy Wiosny mógł prowadzić zespoł jedynie w 3 oficjalnych spotkaniach.

W rozmowie z Krzysztofem Sędzickim z portalu WP SportoweFakty sprawę tę wyjaśnił Piotr Grzelak, koordynator kształcenia i licencjonowania trenerów Łódzkiego Związku Piłki Nożnej:

Piotr Grzelak (ŁZPN): Trener Mamrot miał licencję UEFA Pro, więc może go zastąpić trener z licencją UEFA A, ale nie może to trwać dłużej niż do końca danej rundy.

Teoretycznie trener Pogorzała miał zgodę na trzy mecze. Tu była więc potrzebna dodatkowa zgoda, ze względu na baraże. Została ona wydana zgodnie z zasadami zdrowego rozsądku, by nie musieć zatrudniać szkoleniowca na jeden mecz. Gdyby tej zgody nie było, klub musiałby zapłacić 50 tysięcy złotych kary

Co innego, gdyby awansował z drugiej ligi do pierwszej, bo od nowego sezonu licencja UEFA Pro wymagana będzie tylko na dwóch najwyższych szczeblach rozgrywkowych. Wtedy mógłby pracować jako pierwszy trener, ale tylko w klubie, z którym awansował, czyli w ŁKS-ie

W związku z tym pewnym jest to, że trener Marcin Pogorzała nie pozostanie na stanowisku pierwszego trenera po zakończeniu bieżącej kampanii w Fortuna 1. Lidze, niezależnie od wyniku niedzielnego spotkania z Górnikiem Łęczna. Sprawę potwierdził także w rozmowie z WP SportoweFakty prezes Łódzkiego Klubu Sportowego, Tomasz Salski:

Prezes Tomasz Salski: Trener Pogorzała dostał warunkową zgodę na ostatni mecz. Jesteśmy świadomi jako klub, że szkoleniowiec nie ma uprawnień i nie może być trenerem w przyszłym sezonie, niezależnie czy będziemy grali w Fortuna I Lidze czy w PKO Ekstraklasie

Nowy szkoleniowiec Łódzkiego Klubu Sportowego zostanie ogłoszony po zakończeniu sezonu, prawdopodobnie podczas poniedziałkowej konferencji podsumowującej rozgrywki 2020/2021.  Według doniesień sprzed kilku tygodni może nim zostać Marek Gołębiewski, były trener Skry Częstochowa, o czym pisaliśmy tutaj.

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents() #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig() #2 {main} thrown in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0