Betclic 1. LigaNewsPiłka Nożna

Marek Gołębiewski trenerem ŁKS-u?

Jak donosi portal Sport.pl w czwartek w Łodzi pojawi się Marek Gołębiewski, były trener Skry Częstochowa, który jest rozpatrywany jako jeden z kandydatów na nowego szkoleniowca Łódzkiego Klubu Sportowego.

Po rozstaniu się z trenerem Ireneuszem Mamrotem w klubie trwają poszukiwania nowego szkoleniowca ŁKS-u, który poprowadzi klub w nowym sezonie. Dominik Wardzichowski z portalu Sport.pl poinformował, że jednym z kandydatów na to stanowisko jest Marek Gołębiewski, były trener Skry Częstochowa. W czwartek ma pojawić się w klubie, aby porozmawiać z włodarzami Łódzkiego Klubu Sportowego i przekonać ich do swojej kandydatury.

41-letni szkoleniowiec prowadził drugoligową Skrę Częstochowa od sierpnia 2020 roku do 17 maja br. Jego praca w zespole z Częstochowy była oceniana dobrze przez komentatorów, gdyż Skra nie była stawiana przed sezonem jako jedna z drużyn walczących o awans, a pod wodzą Gołębiewskiego zespół ten utrzymywał się w strefie barażowej, dającej prawo walki o awans do Fortuna 1. Ligi.

Gołębiewski spędził sporo czasu w Escoli Varsovia, gdzie współpracował m.in z byłym trenerem ŁKS-u, Wojciechem Stawowym. Podobnie do niego jest zwolennikiem filozofii piłki „krakowskiej” czy „hiszpańskiej”, co wpisuje się w filozofię budowaną w Łódzkim Klubie Sportowym od czasu zatrudnienia Kazimierza Moskala. Jak sam trener mówił chociażby w wywiadzie przeprowadzonym dla portalu Weszło.com „Ze swoją filozofią wolę zginąć niż w ogóle jej nie mieć”.

Fot. Newspix


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119