Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Najsilniejszy skład ŁKS-u na Derby Łodzi!

Na kilka godzin przed rozpoczęciem 65. piłkarskich Derbów Łodzi zarówno sztab szkoleniowy, jak i kibice, mogą mieć jedynie pozytywny ból głowy. Rycerze Wiosny wybiegną w środę na boisko swoim najmocniejszym zestawieniem personalnym!

Pomimo wejścia w istny maraton meczów ligowych, w obozie Łódzkiego Klubu Sportowego żaden piłkarz nie skarży się na problemy zdrowotne bądź kontuzje. Wojciech Stawowy może więc skorzystać z każdego piłkarza z kadry pierwszego zespołu. Wyjątkiem jest jedynie Marcel Wszołek, który w poprzednim tygodniu przeszedł operację kolana.

– Zawodnicy są zdrowi. Oczywiście były pewne drobne urazy takie, niegroźne po ostatnim meczu ze Stomilem, to są rzeczy normalne. Nie mamy takich problemów, które spowodowałyby, że kogoś w kadrze miałoby nie być – zaznaczył na przedmeczowej konferencji prasowej trener Stawowy.

Coraz bliżej pojawienia się w kadrze meczowej jest dwóch nowych zawodników biało-czerwono-białych – Daniel Celea oraz Kamil Dankowski. W środowy wieczór obu piłkarzy zabraknie co prawda nawet na ławce rezerwowych, jednak wszystko wskazuje na to, że doczekają się swoich debiutów w najbliższym czasie.

– Tak jak powiedziałem już na jednej z konferencji prasowych – nie są to zawodnicy, którzy jeszcze w pełni są gotowi zagrać chociażby te 45 minut. Oczywiście czas pracuje na ich korzyść i mogę zdradzić, że w kadrze na mecz z Zagłębiem Sosnowiec znajdzie się Kamil Dankowski. Myślę, że w kolejnych meczach będzie też już miejsce dla Daniela – zakończył szkoleniowiec ŁKS-u

fot. Łukasz Grochala/Cyfrasport