NewsPiłka Nożna

Mikkel Rygaard podpisał kontrakt z nowym klubem

Szwedzkie BK Häcken ogłosiło podpisanie kontraktu z nowym zawodnikiem – Mikkelem Rygaardem. Duńczyk w trakcie rundy jesiennej bieżącego sezonu z winy klubu rozwiązał umowę wiążącą go z ŁKS-em, jednak mimo tego wciąż pozostawał na liście płac biało-czerwono-białych. Dzięki znalezieniu nowego pracodawcy przez swojego byłego zawodnika, włodarze klubu z al. Unii 2 będą częściowo zwolnieni z tego obowiązku

Duńczyk rozwiązał swój kontrakt 3 listopada, od tego czasu pozostając bez pracodawcy. Mimo tego, Łódzki Klub Sportowy był zobowiązany płacić Rygaardowi należne mu pensje. Rozwiązaniem tego problemu w dużej mierze może być podpisanie przez 31-latka umowy z nowym klubem.

Szwedzkie BK Häcken poinformowało dzisiaj o podpisaniu 2-letniego kontraktu z Mikkelem Rygaardem. Dla ŁKS-u oznacza to, że Duńczyk częściowo opuści listę płac biało-czerwono-białych, jednak nie w pełni. Klub z al. Unii 2 wciąż będzie zobligowany do wypłacania różnicy między pensją Rygaarda w Szwecji oraz uprzednio ustalonej w Łodzi.

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport