Mieszko Lorenc: Cieszę się, bo spełniłem jeden ze swoich celów, a zarazem marzeń

Mieszko Lorenc niespodziewanie pojawił się wyjściowym składzie Łódzkiego Klubu Sportowego, na mecz z Miedzią Legnica. Młody obrońca zaliczył bardzo dobre spotkanie, a po jego zakończeniu udzielił wywiadu oficjalnej klubowej telewizji.

W ten weekend swoje zwycięstwa odniosły cztery zespoły biało-czerwono-białych. Wygrała trzecia drużyna, druga, CLJ, a także pierwszy zespół, który pokonał Miedź Legnica. Jednym z bohaterów tego ostatniego starcia był właśnie 20-latek.

– Bardzo cieszy to, że był to bardzo dobry weekend, w wykonaniu drużyn ŁKS-u i oby takich chwil jak najwięcej, aby tych zwycięstw przybywało i punktów żeby było coraz więcej, a miejsca w tabeli były coraz wyższe. Na to trzeba pracować i czekam na następny taki weekend. Człowiek zawsze wierzy, że zagra, ale jakoś nie spodziewałem się tego. Dzisiaj się dowiedziałem. Mam nadzieję, że swoje zadania wypełniłem dobrze, bo starałem się najlepiej jak potrafię. Cieszy wygrana. Uśmiechnąłem się gdy dowiedziałem się, że zagram. To jedno z marzeń człowieka, żeby zagrać na takim stadionie, na wysokim poziomie. Naprawdę cieszę się, bo spełniłem jeden ze swoich celów, a zarazem marzeń. To były takie emocje, że szczerze mówiąc nie pamiętam, co kto do mnie mówił. Myślę, że były to pozytywne słowa – powiedział Mieszko.

Lorenc miał lekką tremę przed tym spotkaniem, ale z biegiem meczu czuł się coraz pewniej i zaliczył kilka bardzo dobrych interwencji.

– Trema była i na początku popełniłem jeden błąd, ale z każdym kolejnym zagraniem czułem pewność. Od tej ósmej czy dziewiątej minuty, czułem jakby to był normalny mecz. Nie czułem już wtedy żadnej tremy. Zapamiętam z tego meczu, na pewno czyste konto i trzy punkty oraz spotkanie z mamą, która była dzisiaj na trybunach razem z wujkiem i tatą. 

W najbliższą sobotę ełkaesiaków czeka mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała, który rozpocznie serię czterech spotkań domowych z rzędu.

– Potrzebowaliśmy tego zwycięstwa i myślę, że to spotkanie pokazało, że ten tydzień bardzo dobrze przepracowaliśmy. Nasze podejście do tego meczu było bardzo dobre i cieszy zwycięstwo. Na razie cieszymy się zwycięstwem, a od poniedziałku będziemy pracować na kolejny mecz. Nastawienie będzie takie samo i będziemy walczyć o trzy punkty – zakończył stoper ŁKS.

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport, Miedź Legnica