Piłka NożnaRezerwy

Michał Zapart trenerem kadry wojewódzkiej

Trener akademii Łódzkiego Klubu Sportowego Michał Zapart został szkoleniowcem bramkarzy kadr województwa łódzkiego roczników 2006-2007. Obecnie „Zapi” przebywa w Bielsku-Białej na zgrupowaniu, ale pomimo tego znalazł czas, aby opowiedzieć nam o tym doświadczeniu w jego trenerskiej karierze.

Jakie stoją przed Tobą wyzwania jako trenera kadr ŁZPN?

Michał Zapart: – Myślę, że przede wszystkim głównym celem jest przygotowanie bramkarzy będących tutaj na obozie. Chciałbym im przekazać jak najwięcej, oczywiście w granicach rozsądku, w tym okresie. Obie kadry przygotowują się do eliminacji do Mistrzostw Polski i wierzę, że bramkarze będą ważnymi jednostkami w tych drużynach.

To kolejny krok w Twoim rozwoju. Co chcesz osiągnąć?

– Na pewno jest to dla mnie wyróżnienie oraz kolejny bodziec do rozwoju. Poznaję kolejnych młodych bramkarzy, do każdego muszę podejść indywidualnie, proces poznawania nowych chłopców, to wszystko jest dla mnie na plus jeżeli chodzi o osobisty rozwój. Chciałbym chociaż trochę przekonać bramkarzy do mojej filozofii i dzięki temu, podnieśli umiejętności oraz skuteczność w bramce.

Co jaki czas będziesz przebywał na zgrupowaniach kadr?

– To jest moje pierwsze zgrupowanie. O dalszych tego typu wyjazdach będę informowany i jeżeli nie będzie to kolidować z praca w klubie,to będę starał się pomagać.