Oceny piłkarzy po meczu z Cracovią

Łódzki Klub Sportowy w drugim meczu nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy pokonał na wyjeździe Cracovię 2:1. Zawodnicy Kazimierza Moskala pokazali się z dobrej strony i zasłużenie pokonali „Pasy”. Przedstawiamy oceny piłkarzy w skali 1-10. 

Michał Kołba

Michał Kołba – Zaliczył kilka niepewnych interwencji przy wybiciach piłki i po strzałach rywali. Jednak w ogólnym rozrachunku był to niezły występ kapitana ŁKS-u. Przy straconej bramce nie miał nic do powiedzenia, ale w trakcie meczu dobrze interweniował po strzałach m.in. Rafaela Lopesa i Pelle van Amersfoorta.

Ocena: 6

Jan Grzesik

Jan Grzesik – Lepszy występ Janka niż w spotkaniu z Lechią. Mocno zamieszany w zdobycie gola przez Sekulskiego, gdzie mądrym ruchem zmylił obrońców Cracovii. W obronie solidny, ale przydarzyło mu się kilka niecelnych podań. Drugi mecz z rzędu zmieniony w końcówce przez Bogusza.

Ocena: 6

Maksymilian Rozwandowicz

Maksymilian Rozwandowicz – Obrońca ŁKS-u z bardzo dobrej strony pokazuje się w rozgrywkach Ekstraklasy. Poprawił grę obronną i wyprowadzenie piłki w porównaniu do końcówki sezonu 18/19. Obok Ramireza jeden z najlepszych zawodników łodzian w dwóch pierwszych kolejkach. Z Cracovią pewnie wykorzystał rzut karny i wygrał 87% wszystkich pojedynków z piłkarzami gospodarzy.

Ocena: 7

Jan Sobociński

Jan Sobociński – Dobry mecz „Jaśka” i trzeba przyznać, że podobnie jak Rozwandowicz dobrze wszedł w nowy sezon. Zaliczył kilka ważnych interwencji w polu karnym Kołby i standardowo dobrze rozgrywał piłkę od tyłu.

Ocena: 7

Adrian Klimczak

Adrian Klimczak – Początek meczu kiepski. Łatwo dawał się ogrywać przez Cecaricia i Rapę. Gdzieś w okolicach 30-35 minuty wyraźnie poprawił swoją grę i był filarem ŁKS-u. W ofensywie dawał dużo, a na szczególną uwagę zasługuje jego akcja lewą stroną gdzie w łatwy sposób ograł piłkarza Cracovii i uderzył na bramkę. Kolejny mecz mocno wybiegany przez Klimczaka.

Ocena: 6

Bartłomiej Kalinkowski

Bartłomiej Kalinkowski – Mecz okupił urazem nosa. Walczył w środku pola i zaliczył kilka ważnych przechwytów. Jednak przydarzyły mu się też bardzo proste straty. Wahaliśmy się żeby dać Bartkowi ocenę „5”, ale ostatecznie za walkę należy mu się „6”.

Ocena: 6

Łukasz Piątek

Łukasz Piątek – Ważny punkt ŁKS-u. Piątek daje zespołowi bardzo dużo doświadczenia. Dużo walczy i „uprzykrza” życie kreatywnym piłkarzom rywali. Przy takiej grze „Piony” Drago Srnić będzie musiał dłużej poczekać na swoją szansę.

Ocena: 6

Maciej Wolski

Maciej Wolski – Ciężko pracował przez całe spotkanie w środku pola i wywalczył rzut karny. Dużo walczył i rozbijał ataki Cracovii. Jeden z cichych bohaterów triumfu ełkaesiaków w Krakowie.

Ocena: 6

Dani Ramirez

Dani Ramirez – Najlepszy piłkarz na boisku i lider ŁKS-u. Zaliczył kapitalną asystę przy golu Sekulskiego i czarował swoją grą. Był bliski strzelenia gola, ale po jego uderzeniu prawą nogą futbolówka przeleciała tuż obok okienka bramki Peskovicia. Drugi mecz z rzędu naszym zdaniem Hiszpan zdobywa tytuł „Piłkarza meczu”.

Ocena: 8

Patryk Bryła

Patryk Bryła – Niestety bardzo słaby mecz „Bryłki” i szybko zdjęty przez Moskala w przerwie. Często tracił piłkę i po jego zagraniach praktycznie nie było zagrożenia pod bramką gospodarzy. Wiemy jednak jakim charakternym piłkarzem jest Patryk i wierzymy, że w następnych meczach pokaże na co go stać, bo na razie wejście do ligi na przeciętne.

Ocena: 3

Łukasz Sekulski

Łukasz Sekulski – Po kilku słabszych występami w sparingach i meczu ligowym z Lechią, Łukasz zagrał dobre spotkanie. Z zimną krwią wykończył kapitalne podanie Daniego Ramireza i strzelił bramkę na 1:0. W drugiej połowie mógł skompletować dublet, ale przy dobitce strzału Hiszpana uderzył wprost w golkipera Cracovii.

Ocena: 7

Pirulo

Pirulo – Hiszpan pojawił się na murawie od początku drugiej połowy i ożywił grę ŁKS-u. Występ z Cracovią zdecydowanie na plus. Z każdym kolejnym meczem „Piri” pracuje na wejście do pierwszego składu łodzian. Miał dobrą okazję do zdobycia gola po ograniu jednego z obrońców Cracovii. Jego strzał obronił jednak Pesković.

Ocena: 7

Rafał Kujawa

Rafał Kujawa – Zadaniowiec. Po wejściu na murawę zaliczył kilka dobrych zagrań. Szczególnie w końcówce przydała się zespołowi dobra gra Rafała tyłem do bramki. Ponadto w ważnym momencie meczu wywalczył rzut wolny 20 metrów od bramki Peskovicia.

Ocena: 5

Artur Bogusz

Artur Bogusz – W drugim meczu z rzędu zastępuje na murawie Jana Grzesika w końcówce meczu. Kolejna przyzwoita zmiana. „Maska” dobrze wywiązywał się ze swoich zadań.

Ocena: 5

Zawodnik meczu według ŁKSFANS: Dani Ramirez