Media po meczu z Cracovią

Łódzki Klub Sportowy w miniony weekend odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie 2019/20 PKO BP Ekstraklasy. Podopieczni Kazimierza Moskala pokonali na wyjeździe Cracovię 2:1. Po meczu sprawdziliśmy co w prasie i mediach społecznościowych piszą o triumfie łodzian.

Ekstraklasa.org

Skrót meczu Cracovia – ŁKS

ŁKS ŁKS

– ŁKS Łódź odniósł pierwsze zwycięstwo po powrocie do ligi. W 2. kolejce sezonu 2019/2020 beniaminek pokonał Cracovię na wyjeździe 2:1, a bramkę na wagę 3 punktów zdobyli Łukasz Sekulski oraz Maksymilian Rozwandowicz. Podopieczni Kazimierza Moskala przerwali serię 7 kolejnych spotkań bez wygranej w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Skrót meczu dostępny TUTAJ.

Weszło!

ŁKS dołożył konkrety, Cracovia kipiała frustracją

– Całkiem obiecująco wypadł ŁKS w pierwszej kolejce. Oglądało się jego grę przyjemnie, ale brakowało nam jeszcze trochę konkretów. Beniaminek w starciu z grającą przez większość czasu w dziesiątkę Lechią w zasadzie nie wypracował sobie normalnej sytuacji, zagrożenie stwarzał głównie po strzałach z dalszej odległości. Dziś jednak łodzianie do ładnego – przynajmniej chwilami – grania dołożyli właśnie te konkrety i sprawili, że w Cracovii zaczyna bulgotać.

– Poważnie, odnosiliśmy wrażenie, że w koszulce „Pasów” widzimy jedenastu sfrustrowanych gości, którym gra  w piłkę wcale nie sprawia przyjemności, a już na pewno gra w swoim towarzystwie. Ciągle jakieś żale, pretensje, machanie rękami. Brylował w tym zwłaszcza Cornel Rapa. Tak się w to zaangażował, że przez cały mecz raz dobrze dośrodkował i czasami nie potrafił przyjąć najprostszego podania.

Przegląd Sportowy

ŁKS po siedmiu latach wygrywa w Ekstraklasie

ŁKS

– Pierwszy raz od 2012 roku łodzianie wygrali mecz w najwyższej lidze. Zawodnicy Kazimierza Moskala ograli Pasy i w starciach z dwoma pucharowiczami zdobyli na początku sezonu cztery punkty.

Express Ilustrowany

ŁKS. Tego nikt się nie spodziewał. Mocarze ekstraklasy im nie straszni

– Dla beniaminka z Łodzi sukces w Krakowie, to pierwsze zwycięstwo w najwyższej lidze od 31 marca 2012 roku, kiedy w 24. kolejce sezonu 2011/2012 pokonał Podbeskidzie Bielsko-Biała (1:0). W tamtym sezonie sześciu ostatnich spotkań ŁKS nie wygrał i spadł z ekstraklasy. Na razie łodzianin można uznać za rewelację rozgrywek. W dwóch meczach z ligowymi potentatami (trzecią i czwartą siłą poprzedniego sezonu) zdobyli cztery punkty, a w Krakowie rozegrali bardzo dobre, zwycięskie spotkanie.

– Trener ŁKS Kazimierz Moskal postawił na tych samych piłkarzy, jakim zaufał w spotkaniu z Lechią. I tym razem się nie zawiódł. Ewenementem i łamaniem obowiązujących w ekstraklasie standardów jest to, że w podstawowym składzie łodzian pojawiło się aż dziesięciu Polaków!
W pierwszej ŁKS częściej był przy piłce, Cracovia miał więcej dogodnych sytuacji, ale łodzianie prowadzili po najładniejszej akcji meczu, a może najładniejszej ze wszystkich akcji pierwszej i drugiej kolejki ekstraklasy.

Gazeta Wyborcza – Łódź

ŁKS postrachem faworytów. Pierwsze zwycięstwo po siedmiu latach

gol ŁKS

– Na inaugurację sezonu ŁKS tylko zremisował z Lechią Gdańsk, choć był lepszy. W drugiej kolejce pokonał Cracovię, pokazując, że będzie groźny dla najlepszych.

– Łódzki beniaminek zaczął rozgrywki fantastycznie, zdobywając w dwóch kolejkach cztery punkty z trzecią i czwartą drużyną poprzedniego sezonu. Co najważniejsze, nie było w tym przypadku, jak choćby w spotkaniu Jagiellonii Białystok z Rakowem Częstochowa, wygranym przez gości bardzo szczęśliwie.

Weszło!

Czego tu się bać? Nie awansowaliśmy do Premier League. Wywiad z Łukaszem Sekulskim

Łukasz Sekulski Maciej Wolski

– Nie awansowaliśmy do Premier League czy Primera Division, żebyśmy się obawiali, że nas wrzucą na taką karuzelę, że będziemy się odkręcać rundę. Nie ma takich różnic między pierwszą ligą i Ekstraklasą żebyśmy się bali – w rozmowie z Weszło.FM powiedział Łukasz Sekulski, autor pierwszego od siedmiu lat ekstraklasowego gola dla ŁKS.

Cały wywiad z „Sekulem” dostępny TUTAJ.

Dziennik Łódzki

„Przyjemnie trzymać za nich kciuki”…Twitter chwali piłkarzy ŁKS po zwycięstwie w Krakowie

wynik łks cracovia

– Pierwsze zwycięstwo piłkarzy ŁKS w sezonie nie przeszło niezauważone przez dziennikarzy, polityków i oczywiście kibiców łódzkiego klubu. Na Twitterze znów było głośno o beniaminku po zwycięstwie nad Cracovią, a najczęściej chwalono Daniego Ramireza.

Cały artykuł Remka Piotrowskiego dostępny TUTAJ.

Niebezpieczny jak beniaminek

– W teorii beniaminek w nowej lidze na dzień dobry powinien zapłacić frycowe. Idzie przecież poziom wyżej, lekko być nie może, najpierw adaptacja, czyli pouczające bęcki, jedne, drugie. No cóż, ten weekend toczy się według nieco innego scenariusza – na szczeblu centralnym zwycięstwa odniosło siedmiu z ośmiu beniaminków (dziewiąty zagra dziś).

Interia

Cracovia – ŁKS 1:2. Sobociński: Oswajamy się z ligą

– Nie patrzymy, czy to topowy zespół, czy z dołu tabeli – z każdym chcemy punktować i jak najlepiej prezentować się przed całą Polską – podkreśla Jan Sobociński, obrońca ŁKS-u. Beniaminek w drugiej kolejce PKO Ekstraklasy pokonał na wyjeździe Cracovię 2-1.

– Staramy się grać swoją piłkę, mamy plan na każde spotkanie i to skutkuje punktami. Na pewno cały czas poznajemy tę ligę, a każdy mecz coraz bardziej nas oswaja – powiedział Janek.

Cały wywiad z Janem Sobocińskim dostępny TUTAJ.