Fortuna 1. LigaPiłka NożnaWypowiedzi

Michał Kołba wróci do ŁKS-u?

Podczas programu „Strefa Kibica” do prezesa Tomasza Salskiego skierowane zostało pytanie o byłego kapitana drużyny – Michała Kołbę. Czy popularny „Kołbi” może w przyszłości wrócić na al. Unii Lubelskiej 2?

We wrześniu 2019 roku Michał Kołba został zdyskwalifikowany przez POLADA za korzystanie z nielegalnych substancji dopingujących. Sprawa ówczesnego kapitana „Rycerzy Wiosny” nie była jednak tak prosta, jak się wydawało, lecz pomimo to bramkarz, który poprowadził ŁKS od trzeciej ligi wprost do ekstraklasy w biało-czerwono-białej koszulce już nie zagrał.

Do publicznej wiadomości nie została podana informacja o tym, jak długi rozbrat z piłką czekał byłego kapitana ŁKS, jednak wiele wskazuje na to, że był to okres dwóch lat. Jeżeli tak faktycznie było, to Michał do gry będzie mógł wrócić pod koniec bieżącego roku i nie wykluczone, że stanie się to ponownie w ŁKS-ie:

– Z Michałem jestem w stałym kontakcie. Ta sprawa wróciła na wokandę. Mam nadzieję, ze dojdzie do merytorycznego rozpatrzenia jego wniosku. To nie jest sprawa „zero-jedynkowa”. Mam nadzieję, ze  kara zostanie skrócona, co pozwoli mu wrócić do treningów. Na pewno, kiedy będzie już mógł wrócić, na pierwsze zajęcia zgłosi się na al. Unii 2 – powiedział prezes Tomasz Salski