Historia meczów: Ze Stomilem po raz dwudziesty!

W najbliższej serii gier Fortuna I ligi, Łódzki Klub Sportowy zagra na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn i będzie to 20. ligowy pojedynek obu drużyn.

Lepszym bilansem przed sobotnim spotkaniem mogą się pochwalić piłkarze ŁKS-u. Łodzianie wychodzili zwycięsko z pojedynków ze Stomilem dziewięciokrotnie, z kolei olsztynianie cztery razy pokonywali „Rycerzy Wiosny”. Sześć meczów zakończyło się podziałem punktów. Bilans bramkowy również jest na korzyść biało-czerwono białych (33-15).

Ostatni raz ŁKS mierzył się ze Stomilem we wrześniu 2020 roku. W Łodzi, ełkaesiacy byli górą wygrywając 3:0. Na listę strzelców wówczas wpisali się: Pirulo, Maciej Wolski oraz Samu Corral.

Pierwsze spotkanie ligowe Łódzkiego Klubu Sportowego z zespołem z województwa warmińsko-mazurskiego odbyło się w w sezonie 1994/95 w ówczesnej I lidze (dziś Ekstraklasie) i zakończyło się remisem 1:1.

Największe zwycięstwo nad sobotnim rywalem „Rycerze Wiosny” odnieśli 23 listopada 2002 roku w II lidze przy alei Unii. Wówczas łodzianie pokonali Stomil aż 6:1, a gole dla biało-czerwono-białych zdobyli Łukasz Mierzejewski (3), Ernest Konon, Marcin Stanisławski oraz Jakub Cieciura.

20 mecz ligowy pomiędzy ŁKS-em, a Stomilem odbędzie się w najbliższą sobotę 13 marca o godzinie 13:00 w Łodzi, na stadionie w Olsztynie.

Bilans meczów ligowych ŁKS – Stomil:

Mecze: 19

Wygrane ŁKS: 9

Remisy: 6

Wygrane Stomilu: 4

Bramki: 33-15 na korzyść ŁKS

Pięć ostatnich spotkań ŁKS-u ze Stomilem Olsztyn:

12 września 2020: Fortuna I liga

ŁKS Łódź – Stomil Olsztyn 3:0

Bramki: Pirulo 36, Wolski 41, Corral 66

Skład ŁKS: Malarz – Wolski (Nawotka 76), Dąbrowski, Sobociński, Klimczak – Pirulo, Dominguez (Srnić 64), Rozwandowicz (Tosik 64), Trąbka, Ratajczyk (Gryszkiewicz 73), Corral (Sekulski 73).

1 grudnia 2018: Fortuna I liga

Stomil Olsztyn – ŁKS Łódź 2:2

Bramki: Kuban 25, Zając 87 – Łuczak 17, Wolski 49

Skład ŁKS: Kołba – Bogusz, Juraszek, Sobociński, Rozmus – Ramirez (Pyrdoł 85), Kalinkowski, Piątek, Wolski, Łuczak – Kujawa (Radionow 76).

11 sierpnia 2018: Fortuna I liga

ŁKS Łódź – Stomil Olsztyn 1:0

Bramka: Rozwandowicz 56-k

Skład ŁKS: Kołba – Grzesik, Rozwandowicz, Sobociński, Bogusz – Bryła (Pyrdoł 73), Kalinkowski, Gamrot, Łuczak (Kujawa 90), Ramirez (Wolski 80) – Radionow.

16 marca 2013: I liga

Stomil Olsztyn – ŁKS Łódź 0:0

Skład ŁKS: Kołba – Wieczorek, Ragaman, Gieraga, Mikołajczyk (Kiełb 77), K.Kaczmarek (Borys 60), Kotwica, Książek (Drągowski 66), Staroń, Biel – Gląba.

15 sierpnia 2012: I liga

ŁKS Łódź – Stomil Olsztyn 0:2

Bramki: Suchocki 14, Kaźmierowski 66.

Skład ŁKS: Wyparło – Gieraga, Borsukow (Brud 65), Cyzio, Żółtowski (Osiński 70) – K.Kaczmarek (Stąporski 46), Kuklis, Sarafiński, Sasin, P.Kaczmarek – Więzik.

Strzelcy wszystkich goli dla ŁKS-u w dotychczas rozegranych 19 spotkaniach ze Stomilem w lidze:

3 – Daniel Dubicki, Łukasz Mierzejewski

2 – Robert Górski, Rafał Niżnik, Marek Saganowski, Tomasz Kłos, Maciej Wolski

1 – Marek Chojnacki, Witold Bendkowski, Grzegorz Wędzyński, Maciej Terlecki, Rodrigo Carbone, Tomasz Lenart, Ernest Konon, Mirosław Trzeciak, Marcin Stanisławski, Jakub Cieciura, Radosław Kardas, Kossi Sessou, Maksymilian Rozwandowicz, Wojciech Łuczak, Pirulo, Samu Corral oraz gol samobójczy (Holc)

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport