To już dziś! Otwieramy Stadion Króla! Zapowiedź meczu z Chrobrym Głogów

Na ten dzień kibice Łódzkiego Klubu Sportowego czekali latami, a nawet dekadami. Już dziś biało-czerwono-biali przy wsparciu kilkunastu tysięcy fanów zmierzą się na Stadionie Króla z Chrobrym Głogów. Klub z Dolnego Śląska jest bezpośrednim rywalem łodzian w tabeli i to spotkanie będzie bardzo ważne w kontekście baraży o PKO BP Ekstraklasę.

Wypowiedzi przed meczem

Marcin Pogorzała (trener ŁKS): –  Zdecydowanie, liczę na to, że te trybuny nas poniosą do zwycięstwa. Wiemy, że przyjdzie bardzo dużo kibiców i rozmawiamy o tym z zespołem, że to jest coś, co musimy umieć wykorzystać. Jak do tej pory te wyniki na własnym stadionie nie były takie, jakich byśmy oczekiwali, czy w drużynie, czy w klubie, czy jeżeli chodzi o kibiców. Chcielibyśmy, żeby to był nowy początek, że nasz dom będzie miejscem, w którym my będziemy się czuli dobrze i pewnie, a przeciwnicy wręcz przeciwnie.  To przede wszystkim jest zaszczyt i wiem, że każdy z trenerów, którzy byli na moim miejscu wcześniej, dołożyli cegiełkę do tego, że ten stadion powstaje i drużyna wygląda, jak wygląda. Ja mogę się tylko cieszyć, że to mi będzie dane poprowadzić pierwszy mecz na nowym stadionie. To nie jest coś co mnie paraliżuje, bo po prostu zawsze tutaj, przy jednej, czy, jak mogę sobie wyobrazić, przy czterech trybunach, przyjemnie jest prowadzić zespół przy takiej publiczności i takich kibicach. 

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 28. kolejkach Fortuna 1. ligi

Sytuacja kadrowa

Trener Marcin Pogorzała nie ma problemów kadrowych przed tym spotkaniem. Od początku tygodnia z drużyną trenują wszyscy zawodnicy.

W drużynie z Głogowa nie zobaczymy trzech zawodników, z powodów zdrowotnych. Są to Hubert Turski, Adam Banasiak oraz Mateusz Machaj. Po jednomeczowym zawieszeniu za kartki do dyspozycji Ivana Djurdjevicia będzie Marcel Ziemann.

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Chrobrym Głogów będzie transmitowane na antenie Polsatu Sport. Studio przedmeczowe i transmisja rozpocznie się już o 19:30. Godzinę później pierwszy gwizdek arbitra. Mecz jest dostępny także na platformie Polsat Box Go.

Kursy bukmacherów

Tak było jesienią

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Jarosław Przybył (Kluczbork).

Asystenci: Krzysztof Nejman, Maciej Kosarzecki.

Sędzia techniczny: Albert Różycki.

Sędziowie VAR: Wojciech Myć, Dawid Golis.

Przewidywane składy

ŁKS: Marek Kozioł – Mateusz Bąkowicz, Maciej Dąbrowski, Oskar Koprowski, Bartosz Szeliga – Maksymilian Rozwandowicz – Pirulo, Michał Trąbka, Antonio Dominguez, Kelechukwu Ibe-Torti – Ricardinho.

Chrobry: Rafał Leszczyński – Michał Ilków-Gołąb, Oliver Praznovsky, Michał Michalec, Paweł Tupaj – Mateusz Bochnak, Jaka Kolenc, Marcel Ziemann, Michał Rzuchowski, Dominik Piła – Mikołaj Lebedyński.

Foto: ŁKS Łodź / Cyfrasport