Mecz przyjaźni z duża stawką. Zapowiedź spotkania z GKS-em Tychy

Już w niedzielę przyjdzie nam oglądać ostatni w sezonie zasadniczym Fortuna I Ligi pojedynek z udziałem „Rycerzy Wiosny”. I choć starcie w Tychach będzie meczem przyjaźni, to obie drużyny mają w nim sporo do ugrania. Pierwszy gwizdek sędziego rozbrzmi punktualnie o 12:40.

GKS Tychy w ostatniej kolejce będzie walczył o bezpośredni awans do ekstraklasy. Gospodarzom do spełnienia celu potrzebne będzie zwycięstwo i potknięcie któregoś z konkurentów – Radomiaka bądź Termaliki. Samo zajęcie drugiego miejsca w lidze wydaje się być naprawdę ciężkim zadaniem, jednak „Tyscy” za wszelką cenę będą chcieli je zrealizować i już w niedziele fetować wymarzoną od lat promocje do piłkarskiej elity.

„Rycerze Wiosny” z kolei walczą o coś nie mniej ważnego w kontekście możliwego awansu – o granie pierwszego meczu barażowego z Arką Gdynia na stadionie im. Władysława Króla. Przed ełkaesiakami stanie jednak równie trudne wyzwanie, co przed piłkarzami GKS-u – muszą zgarnąć komplet punktów, licząc na potknięcie się „Śledzi” w meczu z Chrobrym Głogów.

Wydaje się więc, że w niedziele czeka nas najbardziej emocjonujący mecz w lidze. Samo spotkanie bez wątpliwości można nazwać hitem kolejki – zarówno patrząc na jego stawkę, ale i na to, co będzie działo się na trybunach Stadionu Miejskiego w Tychach.

Wypowiedzi przed meczem

Artur Derbin (trener GKS Tychy)Mocno wierzymy w to, co ma się wydarzyć w niedzielę. Każdego dnia chcemy się przybliżać do naszego celu, tym samym ten cel przybliża się do nas i liczymy na to, że w tych momentach przydarzy się cud – czyli jakieś wyniki, które też nam w tym pomogą. Z kolei do tego spotkania podchodzimy jak do każdego innego. Wszystko jest standardowo. Nastawiamy się na trudny bój tego dnia. Widzimy, że do ŁKS-u wróciła radość grania.

Marcin Pogorzała (trener ŁKS)Oczywiście, mamy przeanalizowany zespół rywala. Powiem nawet, że cofnąłem się do tego meczu z początku wiosny. Natomiast oczywiście tamten mecz oglądałem, oglądaliśmy ostatnie pojedynki zespołu Tychów i swój pomysł oczywiście mamy, już powoli przekazujemy zespołowi jakieś aspekty związane z tym jak funkcjonuje zespół przeciwnika, jakie ma mocne strony, jakie ma słabsze no i wierzę, że uda się to wykorzystać w najbliższym meczu. 

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 33. kolejkach Fortuna 1. ligi

Sytuacja kadrowa

W zespole ŁKS, po dwumeczowej pauzie do gry wraca Maciej Dąbrowski. Jest także spora szansa na występ Dawida Arndta, który nie mógł wystąpić przeciwko Bruk-Betowi z powodu urazu kolana. Poza grą cały czas jest Samu Corral, choć rozpoczął już treningi indywidualne.

Trener GKS, Artur Derbin nie będzie mógł skorzystać w niedzielę z zawieszonego, Łukasza Grzeszczyka. Z powodu kontuzji nie zagra także Krzysztof Wołkowicz.

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z GKS-em Tychy będzie transmitowane na antenie Polsatu Sportu. Transmisja rozpocznie się o 12:30. Dziesięć minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Kursy bukmacherów

Tak było jesienią

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Łukasz Kuźma (Białystok)

Asystenci: Marcin Ciepły, Marcin Adamski

Sędzia techniczny: Leszek Lewandowski

Przewidywane składy

GKS: Konrad Jałocha – Maciej Mańka, Łukasz Sołowiej, Kamil Szymura, Bartosz Szeliga – Bartosz Biel, Jakub Piątek, Wiktor Żytek, Sebastian Steblecki, Kamil Kargulewicz – Szymon Lewicki.

ŁKS: Dawid Arndt – Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski, Jan Sobociński, Adrian Klimczak – Maksymilian Rozwandowicz – Tomasz Nawotka, Mikkel Rygaard, Michał Trąbka, Maciej Wolski – Ricardinho.

Więcej o meczu GKS – ŁKS 

Sytuacja kadrowa przed meczem z GKS

Marcin Pogorzała przed meczem z GKS

Obsada sędziowska meczu GKS – ŁKS

O rywalu…GKS Tychy

Raport kartkowy przed meczem z GKS

Historia meczów GKS – ŁKS

fot. Łukasz Żuchowski