Betclic 1. LigaPiłka Nożna

Raport kartkowy: ŁKS w pełnym składzie, GKS Tychy bez Grzeszczyka

Przed ostatnim starciem w sezonie zasadniczym trener Marcin Pogorzała nie musi stresować się o zawieszonych zawodników. Szkoleniowiec GKS-u Tychy będzie zaś musiał poradzić sobie bez zawieszonego Łukasza Grzeszczyka, kapitana drużyny.

W meczu z Termalicą trener Pogorzała musiał poradzić sobie bez zawieszonego za kartki Macieja Dąbrowskiego. Teraz po dwóch meczach kary doświadczony stoper może wrócić na boisko. Niestety, nowy szkoleniowiec ŁKS-u musi cały czas obawiać się o zawieszenia kluczowych zawodników na półfinał i ewentualny finał barażów. W linii defensywnej zagrożeni są Carlos Moros Gracia (3 kartki) oraz Jan Sobociński (7 kartek). Wśród pomocników o żółte kartki obawiać się muszą Maksymilian RozwandowiczMichał Trąbka (po 7 kartek) oraz Antonio Dominguez i Przemysław Sajdak (po 3 kartki).

W drużynie gospodarzy nie zobaczymy w niedzielę Łukasza Grzeszczyka. Doświadczony pomocnik i kapitan GKS-u Tychy został zawieszony na 3 spotkania przez Komisję Dyscyplinarną PZPN, po sytuacji do jakiej doszło po meczu z Widzewem. Jeśli tyszanie nie awansują bezpośrednio do Ekstraklasy, Grzeczyk nie pojawi się na boisku również w pierwszym półfinałowym meczu w barażach. Zawieszeniem zagrożeni są także Kamil SzymuraKrzysztof Wołkowicz (po 3 kartki), jednak ten drugi ostatni raz w składzie GKS-u pojawił się w rundzie jesiennej.

Kartki ŁKS-u w sezonie 2020/21 w Fortuna 1. lidze:

ŻÓŁTE KARTKI

12 – Maciej Dąbrowski

7 – Jan Sobociński, Maksymilian Rozwandowicz, Michał Trąbka (zagrożeni)

6 – Adam Marciniak, Maciej Wolski

5 – Adrian Klimczak, Pirulo

4 – Samu Corral, Dragoljub Srnić, Kamil Dankowski, Jakub Tosik

3 – Antonio Dominguez, Przemysław Sajdak, Carlos Moros Gracia (zagrożeni)

2 – Piotr Janczukowicz, Łukasz Sekulski, Tomasz Nawotka, Ricardinho

1 – Mikkel Rygaard

CZERWONE KARTKI

1 – Maciej Wolski, Samu Corral, Jan Sobociński

Przypominamy, że zgodnie z regulaminem rozgrywek zawodnik musi pauzować:

– po czwartym napomnieniu – 1 mecz,

– po ósmym napomnieniu – 1 mecz,

– po dwunastym napomnieniu – 2 mecze,

– przy każdym kolejnym co czwartym napomnieniu (szesnastym, dwudziestym itd.) – 2 mecze

Fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119