Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

O przeciwniku…Wisła Kraków

Piątą kolejkę PKO Ekstraklasy rozpoczniemy na stadionie w Krakowie, gdzie Łódzki Klub Sportowy zmierzy się z Wisłą Kraków. Podopieczni Macieja Stolarczyka zgromadzili dotychczas 4 punkty (1 zwycięstwo, 1 remis i 2 porażki), identycznie jak ŁKS.

Przed rozpoczęciem sezonu 2019/2020, trener Wisły powiedział „Nie jesteśmy klubem, który będzie głośno krzyczał, że walczymy o mistrzostwo Polski”. Poprzedni sezon drużyna spod Wawelu zakończyła na 9 pozycji, ale wszyscy wiedzieli z jakimi problemami zmagał się klub. Realny scenariusz wydawał się taki, że Wisła nie przetrwa poza boiskiem, jak i ten, w którym nie poradzi sobie sportowo. Ratunkiem okazał się Maciej Stolarczyk, który mimo wielkich problemów, potrafił poukładać drużynę „Białej Gwiazdy”. Wisłę wspomógł także Jakub Błaszczykowski, wybitny reprezentant Polski, który na tą chwilę ma najwięcej spotkań z orzełkiem na piersi. O powrocie do Krakowa i polskiej ligi zadecydowało przywiązanie i sentyment. Błaszczykowski pomógł Wiśle finansowo oraz sportowo, chociaż mógł jeszcze grać i zarabiać dużo większe pieniądze w innych ligach.

Dla „Białej Gwiazdy” jest to 80 sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej, więcej ma tylko Legia Warszawa – 83.

Przed sezonem 2019/2020 do kadry Wisły dołączyło 6 nowych piłkarzy, są to: Rafał Janicki, David Niepsuj, Michał Mak, Jean Carlos Silva Rocha, Serafin Szota i Victor Moya Martinez „Chuca”.

Zawodnicy, którzy pożegnali się z Wisłą: Marko Kolar, Maciej Śliwa, Matej Palcić, Patryk Małecki, Wojciech Słomka, Rafał Pietrzak, Tobiasz Weinzettel i Sławomir Peszko.

Szkoleniowiec Wisły przed spotkaniem z ŁKS-em będzie miał większe pole manewru przy wyborze wyjściowego składu. Gotowi do gry od pierwszych minut są Jakub Błaszczykowski oraz Kamil Wojtkowski.

Od początku sezonu zespół z Krakowa ma problemy ze strzelaniem bramek, jedynego gola zdobył dotychczas Chuca, dla którego był to debiut w Wiśle (1:0 z Górnikiem Zabrze). W czterech ostatnich spotkaniach z udziałem „Białej Gwiazdy” oglądaliśmy tylko trzy bramki. Obrońca Wisły – Rafał Janicki zwrócił uwagę, że mała liczba straconych goli to wynik szczęścia, a defensywa krakowian wcale idealna nie jest.

Przewidywany skład Wisły Kraków:

Michał Buchalik – David Niepsuj, Rafał Janicki, Lukas Klemenz, Maciej Sadlok – Vukan Savicevic, Dawid Szot, Jean Carlos Silva, Jakub Błaszczykowski, Michał Mak – Paweł Brożek.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119