Fortuna 1. LigaPiłka Nożna

Mecz na szczycie tabeli. Zapowiedź spotkania z Ruchem Chorzów

W niedzielę dojdzie do meczu na szczycie tabeli Fortuna 1. ligi. Lider Łódzki Klub Sportowy zmierzy się z wiceliderem, Ruchem Chorzów. Starcie w Gliwicach będzie bardzo ważne dla układu sił, przed decydującą fazą walki o awans do Ekstraklasy. Mecz na stadionie Piasta rozpocznie się w niedzielę o 14:45. 

Wypowiedzi przed meczem

Kazimierz Moskal (trener ŁKS):  – Pozycja w tabeli odzwierciedla to co Ruch prezentuje teraz. Grają na dużej fali entuzjazmu i absolutnie nie potwierdzam tej tezy, że niezasłużenie są na tym miejscu. Przegrali tylko dwa mecze. Grają bardzo ambitnie z wiarą. W wielu meczach potrafili wyrwać zwycięstwo w ostatnich sekundach czy doprowdzić do remisu. Widać, że ta drużyna jest pozytywnie nastawiona do tych rozgrywek i stąd takie, a nie inne miejsce w tabeli. Przede wszystkim jest to zespół, który stanowi kolektyw i mają w sobie wiele entuzjazmu. To ich napędza. Można tam szukać indywidualności. Może nie są to indywidualności na miarę zawodników innych drużyn, ale przede wszystkim uważam, że to jest ich siłą.

Jarosław Skrobacz (trener Ruchu):Spodziewamy się na pewno trudnego meczu. Wiemy doskonale, że w tej lidze łatwych spotkań nie ma. Nikt się nie spodziewa, że z ŁKS-em takie będzie. Spodziewamy się dużego zaangażowania z jednej i drugiej strony. Myślę, że obydwa zespoły będą grały o pełną pulę. ŁKS jest w troszkę w lepszej sytuacji. Wygrali z nami u siebie. My na pewno do tego spotkania musimy podejść na takim najwyższym pułapie determinacji i podejścia mentalnego. Gramy z liderem, czyli drużyną która na tym pierwszym miejscu jest zasłużenie. To będzie trudne zadanie dla nas, ale trzy punkty na pewno są realne i możliwe do zdobycia. Stać nas na to i z taką wiarą musimy wyjść na to boisko. ŁKS ma dużo jakości, bo kilku zawodników spokojnie mogłoby kandydować co mecz do nagrody zawodnika kolejki. Bramki strzelane przez nich też po stałych fragmentach mogą świadczyć o tym, że ten zespół jest konkretny, w tych momentach kiedy trzeba i potrafi być skuteczny. Potrafi wykorzystywać te stworzone sytuacje. To jest właśnie taka różnica między nimi, a nami. Poza spotkaniem w Niepołomicach, to my potrzebujemy sporo tych sytuacji, żeby niekiedy strzelić tą jedyną bramkę. ŁKS to jest olbrzymia jakość piłkarzy, którzy potrafią sytuacje stwarzać i wykorzystywać. 

Michał Mokrzycki (zawodnik ŁKS):Spodziewamy się bardzo ciężkiego meczu. Ruch to niewygodny rywal dla wszystkich, bardzo fizyczny, grający trzema rosłymi stoperami. Do nich w środku pola dochodzą Patryk Sikora – bardzo wysoki, silny – i Czech Jan Sedlak, też fizyczny i wybiegany. Dlatego uważam Ruch za przeciwnika nieprzyjemnego. Oglądam wszystkie mecze Ruchu, pewnie na palcach jednej ręki wyliczyłbym ten, które ominąłem. Rozmawiam ze „Szczepkiem”, innymi chłopakami, wymienialiśmy się jesienią spostrzeżeniami. Widzę, że drużyna gra trochę inaczej niż w poprzedniej rundzie, bardziej pragmatycznie. Od mojego odejścia pozmieniało się. Wtedy graliśmy na dwie „dziesiątki”, „Fosę” i „Ecika”, zawodników lubiących grę po ziemi. Teraz trener Skrobacz zmienił formację i odnoszę wrażenie, że więcej jest gry „długą” piłką.

Wyniki ostatnich spotkań

Tabela po 23. kolejce Fortuna 1. ligi

Sytuacja kadrowa

Sytuacja kadrowa w ŁKS-ie mocno się poprawiła. Z gry wykluczony jest tylko Mieszko Lorenc, który wraca do treningów po operacji kolana. Z drużyną trenuje już rekonwalescent Artemijus Tutyškinas. Pod znakiem zapytania stoi występ Nacho Monsalve. Hiszpan w ostatnich dniach trenował z zespołem i decyzja o jego grze zostanie podjęta tuż przed meczem.

Trener Ruchu Chorzów, Jarosław Skrobacz nie będzie miał do dyspozycji napastnika Michała Feliksa, który przeszedł zabieg operacyjny kośći twarzoczaszki. Do dyspozycji trenera będzie już doświadczony obrońca, Maciej Sadlok

Ostatnie bezpośrednie starcia

Transmisja

Spotkanie Łódzkiego Klubu Sportowego z Ruchem Chorzów będzie transmitowane na antenie Polsatu Sport. Przedmeczowe studio rozpocznie się o godz. 14:00. Czterdzieści pięć minut później pierwszy gwizdek arbitra.

Tak było jesienią

Kursy bukmacherów

Obsada sędziowska

Sędzia główny: Paweł Raczkowski (Warszawa)

Asystenci: Adam Kupsik, Arkadiusz Kamil Wójcik

Sędzia techniczny: Piotr Rzucidło

Sędziowie VAR: Łukasz Szczech, Patryk Gryckiewicz

Przewidywane składy

Ruch: Jakub Bielecki – Konrad Kasolik, Paweł Baranowski, Przemysław Szur – Kacper Michalski, Jan Sedlak, Tomasz Swędrowski, Patryk Sikora, Tomasz Wójtowicz – Daniel Szczepan, Szymon Kobusiński.

ŁKS: Aleksander Bobek – Kamil Dankowski, Nacho Monsalve (Maciej Dąbrowski), Adam Marciniak, Milan Spremo – Michał Mokrzycki, Michał Trąbka, Mateusz Kowalczyk – Pirulo, Stipe Jurić, Bartosz Szeliga.

Więcej o meczu Ruch – ŁKS

Konferencja prasowa Kazimierza Moskala 

Sytuacja kadrowa przed meczem z Ruchem

Obsada sędziowska meczu Ruch – ŁKS

Michał Mokrzycki przed meczem Ruch – ŁKS

Ruch osłabiony przed meczem z ŁKS

Raport kartkowy przed meczem Ruch – ŁKS

Foto: ŁKS Łódź / Cyfrasport, Getty Images