Ruch osłabiony przed meczem z ŁKS-em

Łódzki Klub Sportowy w najbliższą niedzielę rozegra w Gliwicach, mecz na szczycie Fortuna 1. ligi z Ruchem Chorzów. W tym spotkaniu nie zagra napastnik „Niebieskich”, Michał Feliks.

Gracz wypożyczony z Radomiaka Radom, w pierwszych czterech spotkaniach rundy wiosennej był podstawowym piłkarzem wicelidera. W ostatnim starciu z Chojniczanką Chojnice usiadł na ławce rezerwowych, a trener Jarosław Skrobacz wstawił do wyjściowego składu Szymona Kobusińskiego. 23-letni Feliks po wejściu z ławki zderzył się w powietrzu z obrońcą gospodarzy i doznał złamania kości twarzoczaszki. 

– Michał doznał urazu złamania kości twarzoczaszki i w środę przejdzie zabieg operacyjny. Indywidualne treningi będzie mógł wznowić po minimum czterech tygodniach – informował Filip Czapla, fizjoterapeuta Ruchu na oficjalnej stronie klubu z Chorzowa.

Taki obrót spraw najprawdopodobniej spowoduje, że duet napastników Ruchu w niedzielnym meczu, będą tworzyć Daniel Szczepan oraz wspomniany Kobusiński. Szkoleniowiec „Niebieskich” ma do dyspozycji też Artura Pląskowskiego. 

Foto: Krzysztof Porębski/Press Focus