NewsPiłka NożnaPKO BP Ekstraklasa

Mateusz Bąkowicz uprawniony do gry w PKO BP Ekstraklasa!

Dość niespodziewanie kadra, którą w ligowych meczach ma do dyspozycji trener Matysiak została w piątek powiększona o jedno nazwisko. Do pierwszy drużyny wraca oficjalnie Mateusz Bąkowicz, który już jutro stanie przed szansą na debiut w PKO BP Ekstraklasie.

Mateusz Bąkowicz nie jest w ŁKS-ie postacią anonimową. W pierwszej drużynie rozegrał jak dotąd 28 spotkań, zbierając je przede wszystkim w trakcie pierwszoligowego sezonu 2021/22. Wówczas był podstawowym młodzieżowcem drużyny, ale po zakończeniu kampanii stracił miejsce w składzie i został przeniesiony do pierwszej drużyny.

Teraz Bąkowicz wraca szczebelek wyżej i już w sobotę będzie mógł zagrał z Jagiellonią, a później pomóc w dalszej części sezonu. To kolejny zawodnik w tym sezonie, który przechodzi drogę z drugiej do pierwszej drużyny.

Aktualnie w kadrze Łódzkiego Klubu Sportowego znajduje się 34 piłkarzy.

Lista zawodników ŁKS zgłoszonych do rozgrywek PKO BP Ekstraklasy:

Bramkarze: Michał Kołba, Dawid Arndt, Aleksander Bobek, Tomasz Kucharski.

Obrońcy: Piotr Głowacki, Marcin Flis, Kamil Dankowski, Artemijus Tutyškinas, Marcel Wszołek, Adrien Louveau, Levent Gülen, Oskar Koprowski, Rahil Mammadov, Riza Durmisi, Mateusz Bąkowicz.

Pomocnicy: Bartosz Szeliga, Maciej Śliwa, Dani Ramirez, Pirulo, Jakub Letniowski, Engjëll Hoti, Jan Łabędzki, Grzegorz Glapka, Ricardo Goncalves, Michał Mokrzycki, Antoni Młynarczyk, Jędrzej Zając, Thiago Ceijas, Husein Balić, Yadegar Rostami.

Napastnicy: Stipe Jurić, Piotr Janczukowicz, Kay Tejan, Oliwier Sławiński

fot. ŁKS Łódź/Cyfrasport