NewsPiłka Nożna

Krzysztof Przytuła odchodzi z Łódzkiego Klubu Sportowego!

Koniec pewnej epoki przy al. Unii Lubelskiej – Krzysztof Przytuła przestał dzisiaj pełnić funkcję dyrektora sportowego Łódzkiego Klubu Sportowego, którą piastował od 2016 roku. Jest to pierwsza z zapowiadanych zmian, jakie mają nastąpić w pionie sportowym i organizacyjnym klubu, po katastrofalnym sezonie w I Lidze – zarówno pod kątem wyników, jak i problemów finansowych, jakie trapiły ełkaesiaków.

Za ŁKS-em trudny sezon w Fortuna 1. Lidze, który podsumować można w jeden sposób – rozczarowanie. W klubie nadszedł czas zmian i wprowadzania planu naprawczego, w związku sytuacją organizacyjnofinansową, ale też sportową, gdyż trudno mówić w dobrych słowach o poczynaniach piłkarzy na boiskach ligowych w ostatnim roku. Pierwszą ogłoszoną decyzją okazał się ruch, na który coraz częściej naciskali kibice Łódzkiego Klubu Sportowego. Po sześciu latach pracy przy al. Unii Lubelskiej ze stanowiskiem dyrektora sportowego pożegnał się Krzysztof Przytuła.

Zwolnienie Przytuły z klubu oznacza duże zmiany w pionie sportowym, który nadzorował przez ostatnie 6 lat – począwszy od sztabu szkoleniowego i piłkarzy pierwszej drużyny, skończywszy na Akademii i pozyskiwaniu zawodników młodzieżowych. Nowy dyrektor sportowy będzie miał przed sobą ciężki orzech do zgryzienia, czyli najprawdopodobniej dokonanie rewolucji kadrowej oraz wybranie nowego trenera ŁKS-u. Przy tym wszystkim trzeba będzie zwracać uwagę na budżet, który ełkaesiacy muszą zbilansować i wyjść z problemów finansowych, które targają klubem od jakiegoś czasu.

Nazwisko nowego dyrektora sportowego, a także kolejne decyzje podejmowane w związku z reorganizacją klubu będą ogłaszane wkrótce.

Fot. ŁKS Łódź


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119