Piłka NożnaPKO BP Ekstraklasa

Przegląd prasy przed meczem z Jagiellonią Białystok

Po reprezentacyjnej przerwie wraca PKO BP Ekstraklasa! Ełkaesiacy o podtrzymanie serii meczów bez porażki zagrają z liderem, Jagiellonią Białystok. W oczekiwaniu na pierwszy gwizdek na Podlasiu, rzućmy okiem o czym w kontekście ŁKS-u pisała w tym tygodniu prasa.

ŁKS TV

Przed meczem Jagiellonia Białystok – ŁKS 

 

GOL24

Przed spotkaniem Jagiellonia Białystok – ŁKS Łódź. To może być mecz-pułapka.

Warto przede wszystkim pamiętać, że siedem z 17 punktów beniaminek zdobył w trzech ostatnich występach, a złożyło się na to: 3:2 z Puszczą Niepołomice (u siebie), 1:0 z Wartą z Poznań (na wyjeździe), 1:1 z Rakowem Częstochowa (u siebie). Dzwonkiem ostrzegawczym dla Żółto-Czerwonych powinien być szczególnie remis z typowanym przez wielu jako główny kandydat do mistrzostwa Polski Rakowem po meczu, który częstochowianie mogli przegrać, bo wyrównali w ostatniej akcji potyczki. Ważniejsze jednak jest to, że po ostatnich wynikach w Łodzi wszyscy uwierzyli, że da się jeszcze uniknąć wydawałoby się pewnej degradacji do I ligi.

Cały artykuł TUTAJ 

 

Express Ilustrowany

Z kolei Jagiellonia szykuje się do dwóch spotkań więcej od łódzkiej drużyny, bowiem drużyna z Białegostoku awansowała do półfinału Pucharu Polski (3 kwietnia w Szczecinie z Pogonią).I być może perspektywa boju Jagiellonii z Portowcami może być szansą dla ełkaesiaków, bowiem nie można wykluczyć, że piłkarze drużyny ze stolicy Podlasia będą chcieli oszczędzać siły na ten mecz. Pewnym potwierdzeniem tej tezy może być to, że w Białymstoku rozprawia się o spotkaniach z Pogonią i ligowym meczu z Legią Warszawa (7 kwietnia), pomijając milczeniem konfrontację z ŁKS.

Cały artykuł TUTAJ 

Bia24

Wielka Sobota przy Słonecznej

Żaden piłkarz białostoczan nie musi pauzować w meczu z „Rycerzami Wiosny”. Grono zagrożonych przymusową absencją w kolejnym ligowym starciu (vs. Legia Warszawa, 07.04, godz. 17:30) tworzą trzej gracze – Taras Romanczuk (11 żółtych kartek), Tomasz Kupisz i Wojciech Łaski (po trzy żółte kartki). Gdyby pierwszy z wymienionych został indywidualnie ukarany w spotkaniu z ŁKS-em 32-lata czekałyby dwa mecze przerwy.

Cały artykuł TUTAJ

Dziennik Łódzki 

Ekstraklasa: Trzy punkty ŁKS z „Jagą”? Tylko!

Do końca sezonu mamy tylko dziewięć kolejek, a to naprawdę mało. Jeśli ełkesiacy nadal chcą się liczyć w walce o pozostanie w elicie muszą, po prostu muszą, sobotni mecz wygrać. Remis będzie ich porażką. Zespół z alei Unii 2 przystąpi do tego spotkania w dobrych nastrojach, bo ma za sobą trzy mecze ligowe bez porażki. Zdobył w nich pięć bramek, tracąc trzy.

Cały artykuł TUTAJ

Dziennik Łódzki 

Fani ŁKS 19 lat czekają na wygraną drużyny z alei Unii w Białymstoku

Zaplanowane na Wielką Sobotę starcie będzie 26 meczem tych ekip o ekstraklasowe, ale także I i II ligi punkty. Bilans tych spotkań jest korzystny dla „Jagi”, która była górą 10 razy. Ełkaesiacy triumfowali ośmiokrotnie, w siedmiu spotkaniach był remis. Bilans bramkowy 28-24 na korzyść zespołu z Podlasia.Dodajmy, że z sześciu ostatnich pojedynków cztery wygrywała ekipa z Białegostoku, a dwa kończyły się podziałem punktów. Fani ŁKS czekają na ligową wygraną swoich ulubieńców na boisku rywala od 17 września 2005 roku. Tego dnia łodzianie triumfowali w Białymstoku 2:0 (0:0), a był to mecz ówczesnej II ligi (obecnie I).

Cały artykuł TUTAJ