Koszykówka

Koniec sezonu. ŁKS KK Łódź – GTK VBW Gdynia 59:79

Biało-czerwono-białe w Wielki Piątek zagrały, jak się okazało, ostatnie spotkanie sezonu 2023/24. Podopieczne trenera Zycha przegrały w drugim meczu 1. rundy fazy play-off z GTK VBW Gdynia.

Potrzebne było trochę czasu, aby mecz nabrał odpowiedniego tempa, ale po około 6 minutach dość wyrównanej gry, faworytki z Gdyni zaczęły odjeżdżać punktowo ełkaesiankom. Poszło im na tyle dobrze, że już po pierwszej kwarcie prowadziły 8 oczkami. Kolejne części spotkania były właściwie już dość jednostronne. Biało-czerwono-białe próbowały odrabiać straty, ale nie dawały sobie rady przy dobrej dyspozycji zawodniczek GTK. Bądź co bądź, łodzianki rywalizowały z drugą drużyną fazy zasadniczej, która tylko i wyłącznie przez gorszy bilans punktowy nie podeszła do fazy play-off z 1. lokaty, notując dotychczas w całym sezonie zaledwie jedną porażkę.

Mimo ostatecznego wyniku, warto wyróżnić Angelikę Kowalską, której było blisko do double-double – zdobyła 23 punkty, zanotowała 8 zbiórek i 3 asysty (EVAL 23). Dobrze zagrała także 16-letnia Amelia Canert, która zdobyła 11 punktów, zanotowała 2 zbiórki i 1 asystę (EVAL 14).

Podopieczne trenera Zycha przegrały drugi mecz 1. rundy play-offów dwudziestoma punktami i ostatecznie zakończyły sezon 2023/24. Teraz przed nimi czas na regenerację, powrót kontuzjowanych zawodniczek do zdrowia i przygotowania do nowych rozgrywek 1. Ligi. 

Dziewczyny, dziękujemy za cały sezon i trzymamy kciuki za to, żeby kolejny okazał się jeszcze lepszy!

ŁKS KK Łódź – GTK VBW Gdynia 59:79
(14:22; 10:15; 14:14; 21:28)

Fot. Walendi Photo