W środku tygodnia. Zapowiedź meczu z Enea Basket Poznań

Świeżo upieczeni liderzy grupy A 2. Ligi już w środę będą mieli okazję na zdobycie przewagi nad resztą goniącej ich stawki. Biało-czerwono-biali w Zatoce Sportu podejmą Enea Basket Poznań, 11. drużynę ligi, która w miniony weekend przełamała się po serii czterech porażek z rzędu.

Ełkaesiacy w ostatniej kolejce pokonali dotychczasowego lidera z Inowrocławia i teraz to oni przewodzą stawce w grupie A 2. Ligi. Podopieczni trenera Krysiewicza teraz będą w każdej kolejce pracować nie tylko nad utrzymaniem pozycji w tabeli, ale i nad stworzeniem przewagi nad goniącymi ich zespołami z czołówki (ŁKS obecnie ma tyle samo punktów co Noteć Inowrocław, AZS UMK Toruń i MKK Gniezno, ale ma od nich lepszą różnicę punktów).

Pierwsza okazja na wypracowanie przewagi już w tę środę – biało-czerwono-biali u siebie podejmą Enea Basket Poznań, obecnie 11. drużynę grupy A. Poznaniacy ostatnio po czterech porażkach z rzędu przerwali tę niepomyślną passę, wygrywając u siebie ze Spójnią II Stargard. Dodajmy, że w tej kolejce zmierzą się ze sobą AZS UMK Toruń oraz MKK Gniezno, zaś Noteć Inowrocław na wyjeździe z Borutą Zgierz (zajmującym 8. lokatę w tabeli). Przy wygranej ŁKS odskoczy na jeden punkt od przynajmniej jednego zespołu.

Mecz pomiędzy ŁKS-em a Enea Basket Poznań odbędzie się w środę 15 listopada. Pierwszy gwizdek w Zatoce Sportu o godzinie 19:30. Wstęp jest bezpłatny, za to dla osób, które tego dnia nie będą mogli odwiedzić hali, będzie dostępna transmisja LIVE.