Fortuna 1. LigaNewsPiłka Nożna

Marcin Kochanek arbitrem starcia w Głogowie

Sobotnie spotkanie w Głogowie poprowadzi sędzia, który w przeszłości miał okazję już gwizdać Łódzkiemu Klubowi Sportowemu, choć na poziomie II Ligi. Mowa o Marcinie Kochanku, dla którego jest to pierwszy sezon, który rozpoczyna sędziowaniem na poziomie zaplecza Ekstraklasy.

Sędziego Kochanka na liniach wesprą asystenci – Krzysztof Stępień Maciej Kosarzecki – zaś arbitrem technicznym będzie Szymon Lizak. Za VAR w tym spotkaniu będą odpowiedzialni Artur Aluszyk oraz Marek Arys.

Arbiter z rocznika ’91 stawia dopiero swoje pierwsze kroki na zapleczu Ekstraklasy – w zeszłym sezonie gwizdał zarówno w II Lidze, jak i kilkukrotnie w Fortuna 1. Lidze. Obecne rozgrywki rozpoczął już sędziowaniem na drugim poziomie rozgrywkowym w Polsce, prowadząc mecz 2. kolejki I Ligi pomiędzy Górnikiem Łęczna a Sandecją Nowy Sącz (1:1). Pokazał wówczas 6 żółtych kartek i odgwizdał jeden rzut karny.

Historia meczów z udziałem ŁKS-u prowadzonych przez Marcina Kochanka:

Bilans: 1 remis Bramki: 1-1

Sezon 2017/18

26.08.2017: Stal Stalowa Wola – ŁKS Łódź 1:1 (II Liga)

fot: Arkadiusz Kogut