Julita Piasecka przedłużyła kontrakt z ŁKS-em Commercecon Łódź

Debiutująca w zeszłym roku w TAURON Lidze Julita Piasecka przedłużyła swój kontrakt z ŁKS-em Commercecon Łódź o kolejny rok! Młoda zawodniczka pozostanie w zespole trenera Chiappiniego, a w tym roku czeka ją kolejny debiut – tym razem w Lidze Mistrzyń.

Łodzianka pierwsze siatkarskie kroki stawiała w UKS Czwórce Aleksandrów Łódzki, zaś w kolejnych latach reprezentowała SMS PZPS Szczyrk w I lidze, a także barwy juniorskiej sekcji Łódzkiego Klubu Sportowego.

W TAURON Lidze zadebiutowała w sezonie 2021/22. Wystąpiła w 20 meczach, zdobywając 88 punktów, w tym 8 z zagrywki i 10 blokiem.

– Te miesiące były dla mnie czymś zupełnie nowym. Bardzo dużo się działo. Cieszę się, że to właśnie w ŁKS-ie zaczęłam swoją seniorską przygodę. Zobaczyłam najlepszych kibiców w Polsce oraz poznałam mnóstwo sympatycznych ludzi. W dodatku miałam szanse na debiut w europejskich pucharach oraz zajęcie 3. miejsca w Polsce – przyznała w rozmowie z klubowymi mediami

W ŁKS-ie trwa przebudowa składu, zmienił się także trener, ale mimo tego młoda zawodniczka nie ma wątpliwości co do gry przy al. Unii – To prawda, zostanie część składu, jednak na mojej pozycji wszystkie dziewczyny się zmienią. Dzięki temu będzie można rozpocząć „rywalizację” od początku. Jeśli chodzi o współpracę z nowym sztabem to jestem podekscytowana oraz liczę na więcej szans wykazania się na boisku. Dzięki temu będę mogła się rozwijać