Ireneusz Mamrot: W tym momencie koncentracja jest na Koronie Kielce

W przeddzień meczu z Koroną Kielce trener Ireneusz Mamrot odpowiadał na pytania zadane mu przez dziennikarzy. Opiekun ełkaesiaków odniósł się m.in. do gorącego w ostatnim czasie tematu – zmiany w bramce ŁKS-u.

O złości po meczu z Arką Gdynia:
– Piłka ma to do siebie, że czy wygrasz, czy przegrasz mecz, to nastrój jest zupełnie inny. Każdy mecz kończy się analizą i myśli się później o następnym. Każdy odbyty mecz, to już jest historia. Wiadomo, że okoliczności tego meczu były takie, że na pewno jesteśmy zawiedzeni wynikiem, bo dalej z perspektywy meczu uważam, że z punktu nie byłbym zadowolony, a my go przegraliśmy. Ale w tym momencie koncentracja jest na Koronie Kielce.

O Tomaszu Nawotce:
– Czy będzie mógł zrehabilitować się po ostatnich meczach? Zobaczymy. Mamy jeszcze inne pomysły na to spotkanie, są również inne możliwości.

O Koronie po zmianie trenera:
– Myślę, że ciężko jest powiedzieć czego możemy spodziewać się po Koronie. Pod wodzą trenera Nowaka zespół zagrał dopiero jedno spotkanie, tak naprawdę trener nie miał na nie dużego wpływu, bo odbył dwie jednostki treningowe z zespołem. W tak krótkim czasie można co najwyżej zmienić coś w stałych fragmentach gry. Teraz miał tydzień, więc pewnie będzie miał swoje pomysły, ale my musimy patrzeć w tym momencie przede wszystkim na siebie. Oczywiście Koronę analizujemy, ale tak naprawdę to jak zespół zagra to nie jest najprostszą rzeczą przewidzieć.

O zmianie w bramce:
– T0 są takie pytania, na które ja mogę dać odpowiedź tylko i wyłącznie w szatni, a dziennikarze przekonają się w chwili ogłoszenia składu. To nie są rzeczy, które ja mogę mówić publicznie i to, na co się zdecydujemy najpierw musi poznać drużyna.

O Drago Srniciu:
– Drago nie gra nie przez sytuację zdrowotną, ani przez aspekty sportowe. Jest jeszcze trzecia opcja i szkoda, że dziennikarzom nie chce się w nią zagłębić – Drago jest zawodnikiem spoza Unii Europejskiej. Jeżeli na boisku jest Ricardinho, no to w tym momencie musiałbym ściągnąć Rico, wpuścić Drago. Niestety, tutaj przepis trochę utrudnia grę Drago.