Betclic 1. LigaPiłka Nożna

Maciej Wolski: Z Wisłą Płock zagrałbym już dziś

Maciej Wolski na boisku w meczu z Legią pojawił się tuż po celnym strzale z rzutu karnego Łukasza Sekulskiego. Środkowy pomocnik ze stołeczną drużyną rozegrał 30 minut, w których nie udało się jednak utrzymać do końca prowadzenia. Oto co Maciek powiedział o meczu w rozmowie z ŁKSFans.

Ciężko o tym mówić, ale czwarty mecz kończy się czwartą kolejną porażką. Pierwsze minuty zwiastowały, że tym razem może być zupełnie inaczej.

Maciej Wolski: Dokładnie. Graliśmy dobrze i zdecydowanie lepiej zaprezentowaliśmy się niż w poprzednich meczach. Dwa razy prowadziliśmy z Legią, nie możemy takich meczów przegrywać. Kolejny raz spotkanie wymknęło się nam spod kontroli i przez to tracimy kolejne punkty.

Pierwszy raz w sezonie rozpocząłeś mecz na ławce rezerwowych. Czułeś sportową złość, kiedy pojawiałeś się na boisku?

Trener Moskal miał taką koncepcje na ten mecz i zacząłem na ławce. Mamy bardzo szeroką kadrę, że każdy kto wejdzie na boisko daje jakość. Starałem się dziś wejść dobrze w mecz i dać drużynie nowych sił, żeby zdobyć bramkę na 3:1 i zamknąć mecz. Niestety nie udało się, chciałem zaprezentować się z jak najlepszej strony.

Z Twojej perspektywy, czego zabrakło w tych ostatnich minutach, że straciliście dwa gole?

Na pewno nie zmęczenie. Po raz kolejny o bramkach zaważyły błędy indywidualne. Straciliśmy bramki z prostych sytuacji, podczas gdy Michał Kołba dwoił się i troił. Dobitki Legionistów były celne, a nam w tych akcjach zabrakło asekuracji. Będziemy analizować ten mecz i wyciągnąć wnioski, bo takie sytuacje nie mogą się powtarzać.

Między meczem z Wisła Kraków, a Legią mieliście długą przerwę, bo aż 9 dni. Czy trochę odpoczęliście w tym czasie?

Na pewno, tak. Dawno nie było dwóch dni wolnego, więc każdy starał się naładować baterię do maksimum, tak by być gotowy na mecz z Legią. Wiedzieliśmy jak ważne jest to spotkanie, dlatego staraliśmy jak najlepiej odpocząć, żeby być przygotowanym fizycznie i mentalnie na 100%.

Przed wami ostatnie spotkanie z Wisłą Płock przed przerwą reprezentacyjną. Jak podchodzisz do tego spotkania?

Gdyby to ode mnie zależało, to zagrałbym już dzisiaj. Chcemy jak najszybciej się zrehabilitować i zdobyć wreszcie trzy punkty, bo sytuacja w tabeli zaczyna się robić mało ciekawa. Na pewno będziemy robić wszystko, żeby sobotni mecz wygrać.

Na koniec zapytam Cię o atmosferę, która była na trybunach z meczu przeciwko Legii?

Jak zawsze kibice stworzyli niesamowite widowisko. Kiedy zaczynał się mecz było wyjątkowo głośno, więc kiedy siedziałem jeszcze na ławce rezerwowych byłem pod wrażeniem.

Maćkiem Wolskim rozmawiał Mati.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function Smush\Core\Parser\str_starts_with() in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php:119 Stack trace: #0 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(98): Smush\Core\Parser\Image_URL->is_scheme_missing_from_original() #1 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php(91): Smush\Core\Parser\Image_URL->prepare_absolute_url() #2 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(337): Smush\Core\Parser\Image_URL->get_absolute_url() #3 /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/lazy-load/class-lazy-load-transform.php(296): Smush\Core\Lazy_Load\Lazy_Load_Transform->maybe_lazy_load_image_element() #4 in /home/platne/serwer15199/public_html/lksfans_nowa/lksfans_nowa/wp-content/plugins/wp-smushit/core/parser/class-image-url.php on line 119